Aktuality > 2010

Český Krumlov - město literatury

Historicky poprvé se v Českém Krumlově uskuteční finálový galavečer literární soutěže celostátního významu. Soutěž, tématicky zaměřenou na beletrii pro mládež, pořádá Cultura Bohemica, nadační fond pro podporu české kultrury.

V polovině letošního roku odevzdalo 37 autorů své novely či soubory povídek. Do září pak vybrala porota pět finálových prací. Kdo je celkovým vítězem, to se ale dozvíme až 14. listopadu 2010, přímo na pódiu Městského divadla v Českém Krumlově, kde bude vítězi předána hlavní cena - a to vytištěná kniha s jeho soutěžním textem.  Finálový galavečer začíná v 15 hodin a již dnes jsou v předprodeji vstupenky. A věřte, nebude to fádní podívaná. V rámci programu vystoupí dvě osobnosti českého showbusinesu, které jsou zároveň patrony nadačního fondu Cultura Bohemica. Představí se člen slavného dua Paleček-Janík - Miroslav Paleček a předávání cen uzavře regulérním koncertem Petr Bende s kapelou. Galavečer uvádí uznávaná osobnost světa knih a populární moderátor Vráťa Ebr. Po koncertě následuje ve vestibulu divadla autogramiáda vítězného spisovatele.

Představitelé nadačního fondu Cultura Bohemica pevně věří, že se z této literární akce stane dobrá tradice a Český Krumlov bude nadále jejím středobodem. Zájemci o účast v dalším kole soutěže, mohou od ledna 2011 sledovat propozice na www.culturabohemica.cz  Výzva se objeví též v médiích.

Petr Bende      Miroslav Paleček