Aktuality > 2020

Krumlovský Masopust 2020

Pestrobarevný průvod masek, pouliční kejklíři a muzikanti, dobré jídlo a pití, výroba masopustních masek - tradiční masopustní veselí zažijí obyvatelé a návštěvníci Českého Krumlova od soboty 22. do úterý 25. února.

Krumlovský masopust odstartuje v sobotu 22. února v Klášterech Český Krumlov. Zde můžete po celý den nejen ochutnávat tradiční slané i sladké masopustní pochutiny, navštívit masopustní jarmark s prasetem a hudbou, která neodmyslitelně patřila k jarmarkům, ale dát i průchod vlastní fantazii a tvořivosti. Přijďte si v rámci masopustního tvoření společně s vašimi dětmi vyrobit nejrůznější maškarní masky, ale třeba i rytmické nástroje, a zapojte se pak do úterního masopustního průvodu!

Sobotní program pokračuje masopustním veselím v restauraci krumlovského pivovaru. Těšit se můžete na ochutnávku zabijačkových specialit i masopustního pivního speciálu. Masopustní dobroty si budete moci na místě také zakoupit a odnést si s sebou domů. Je připraveno i opékání buřtů na pivovarském dvorku. Masopustní atmosféru v pivovarské restauraci doplní hudební produkce, která vyvrcholí večerním koncertem Bryce Belchera od 20:00 hod.

Bohatý masopustní program bude letos pokračovat i v neděli 23. února, kdy českokrumlovský dětský folklórní soubor Jitřenka připravil oblíbenou růžičkovou koledu z regionu Doudlebska. Koleda projde od Městského divadla přes náměstí Svornosti až do Klášterů.

Tradiční masopustní průvod masek vyrazí od ZUŠ v Kostelní ulici v úterý 25. února v 16.00 hod., kde jej zahájí požehnáním českokrumlovský prelát Václav Pýcha, následovat bude povolení ke koledě od starosty Dalibora Cardy. Průvod dále projde ulicemi historického centra města až do Klášterní zahrady a zpět. Žáci Základní umělecké školy Český Krumlov společně se studenty Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České, muzikanty, výtvarníky a občany města Český Krumlov se budou na mnoha zastaveních v centru města představovat různorodým programem a koledováním. Letošní již čtrnáctý ročník průvodu nese název "Pohostinné setkání" a je inspirován turismem a vším, co přináší - pohostinnost i přesycenost, nadšení i únavu, setkávání i míjení. Můžete se těšit na řadu vystoupení vycházejících z našich tradic, ale i na ukázky kultury exotičtější. Žáci výtvarného oboru ZUŠ připravili 40 nových masek. Studenti a pedagogové SUPŠ sv. Anežky České zase přichystali představení na téma Tanec smrti. K vidění bude i mnoho masek z předchozích ročníků.

Více informací na www.ckrumlov.info/masopust

Fotogalerie předchozích ročníků