Aktuality > 2015

Masopust v Českém Krumlově 2015

Pojďme si znovu připomenout tradice masopustního veselí. V programu nebude chybět pravá masopustní veselice ani masopustní průvod městem.

Masopust vstoupí do města už v sobotu 14. února. V pivovarských zahradách ve vyhřívaném stanu se ten den od 11.00 hodin můžete těšit na tradiční lidovou zábavu, která roztančí, ale i provoní celou zahradu. Uvidíte zde např. ukázku domácí zabijačky, zakoupit si můžete speciality nejen ze zabijačky, ale i jiné dobroty, posedíte či si zatančíte a děti se mohou zabavit v dětském koutku. Celkovou atmosféru příjemně doplní kapela Corso.

Tradiční masopustní průvod vyrazí do ulic v úterý 17. února v 16.00 hodin. Koleda žáků Základní umělecké školy v Českém Krumlově, studentů Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České, muzikantů, výtvarníků a občanů města Český Krumlov rozveselí a pobaví návštěvníky zábavným programem, za který si vyslouží koblihy, koláčky i „ohnivou vodu". Průvodu budou v letošním roce dominovat masky „ze života hmyzu" - brouci, berušky a jiné. Masopustní veselici si následně od 18.00 hodin užijete v hostinci DEPO, kde zahraje oblíbená místní kapela Chlapi v sobě (unplugged).

Masopust oslaví i českokrumlovské restaurace, které pro Vás chystají pochoutky z domácí zabijačky a masopustní hodování. Zavítat můžete třeba do hostince DEPO, kde probíhají v termínu 13. - 17. 2. vepřové hody.

Masopust        Masopust v Českém Krumlově        Masopust