Info servis > MailFórum > Turista > 2009

KCR-CK: Tyden slavnosti v Ceskem Krumlove zacina jiz v pondeli

Datum a čas: 12.6.2009 12:27 hod.

Týden plný slavností a oslav propukne v Českém Krumlově již v pondělí 15. června. "Každý den v týdnu před velkými slavnostmi pozveme zejména českokrumlovské občany na nějakou zajímavou akci. Oslavy 700 let města jsou významnou událostí a jsou především oslavami těch, kteří po staletí žili a žijí i v současnosti v Českém Krumlově. Církevně připomeneme výročí znovuvysvěcením mariánského sloupu, z umělecké roviny místní dostanou jako dárek novou sochu do Seminární zahrady naproti Hotelu Růže, pozveme všechny Krumlováky na bezplatné zajímavé prohlídky naším městem a v předvečer Slavností pětilisté růže předáme Cenu města za významný počin v roce 2008 pro Český Krumlov. Víkendové Slavnosti pětilisté růže pak představují zábavný víkendový výlet do historie pro místní i pro návštěvníky. Program je opravdu bohatý," sdělila místostarostka Českého Krumlova Jitka Zikmundová.


PONDĚLÍ: Svěcení mariánského sloupu v 17.30 na náměstí Svornosti
Svatého Víta jako hlavního ochránce města připomene 15. června od 17.30 hodin znovuvysvěcení mariánského sloupu na náměstí Svornosti a od 18 hodin mše v kostele svatého Víta. Svěcení i sváteční mši celebruje českobudějovický biskup Mons. Jiří Paďour.

ÚTERÝ: Instalace plastiky Zvonice pro Evropu v 18.00 v Seminární zahradě proti Hotelu Růže
Plastika Zvonice pro Evropu autora Petra Fidricha dostane své místo v Seminární zahradě naproti hotelu Růže. Slavnostní odhalení plastiky doprovodí hudebně-divadelní happening, který přichystal Karel Dvořák.

STŘEDA: Prohlídky města pro místní od 18.00 a 19.00 na náměstí Svornosti
Prohlídky města pro občany Českého Krumlova zajišťuje českokrumlovské Sdružení průvodců Jihočeské hospodářské komory. Prohlídky se uskuteční zcela bezplatně ve dvou časech, od 18 a od 19 hodin, městem bude provázet jednotlivé skupiny pět místních průvodců. V obou časech bude na zajímavou téměř hodinovou poznávací cestu Českým Krumlovem vypraveno pět různých skupin. V každé skupině může být až 40 osob, sraz bude na náměstí Svornosti u kašny. Z organizačních důvodů je nutná předchozí rezervace "místenky", která bude k vyzvednutí zdarma v Infocentru Český Krumlov (náměstí Svornosti 2). Průvodci povedou výklad v českém jazyce.

ČTVRTEK: Cena města Český Krumlov za rok 2008 od 18.00 na nádvoří Hotelu Růže
Veřejné předání Ceny města MUDr. Alexandru Jegorovovi se uskuteční v předvečer Slavností pětilisté růže dne 18. června na nádvoří Hotelu Růže.

PÁTEK - NEDĚLE: Slavnosti pětilisté růže
Slavnosti pětilisté růže oživí vzpomínku na první písemnou zmínku o městě Český Krumlov z roku 1309. Centrum Českého Krumlova ožije od 19. do 21. června historií a nabídne příchozím středověkou zábavu, dobové trhy nebo gurmánské zážitky z pravých středověkých specialit. Letošní třiadvacátý ročník naváže na první oslavu kulatého výročí v roce 1909, kdy proběhla městská historická slavnost ještě s účastí knížete Schwarzenberka. Rok oslavy 700 let města nebude věnován pouze rodu posledních Rožmberků a období renesance, jak je běžné každý rok, ale zaměří se na prezentaci všech historických období a na historii města od gotiky po rokoko.

Více informací najdete na www.ckrumlov.cz/slavnosti2009

Jitka Augustinová
tisková mluvčí

kancelář starosty
město Český Krumlov
náměstí Svornosti 1
381 01 Český Krumlov
tel.: 380 766 121
GSM: 602 491 448
e-mail: jitka.augustinova@mu.ckrumlov.cz
www.ckrumlov.cz/obcan
--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum