Info servis > MailFórum > Turista > 2009

KCR-CK: Doktor z Ceskeho Krumlova ziska Cenu mesta za rok 2008

Datum a čas: 2.6.2009 11:06 hod.

Prestižní ocenění za významné počiny pro město Český Krumlov v roce 2008 získá MUDr. Alexandr Jegorov, CSc. Zastupitelstvo města včera udělilo Cenu města Český Krumlov za rok 2008 panu Jegorovi za jeho profesní činnost v oboru chirurgie a traumatologie, ve které je uznávaným odborníkem a soudním znalcem, jakož i za hlubokou znalost dalších oborů (mykologie, astrofyzika, fytologie, stavba lodí a další), o kterou se prostřednictvím přednášek, besed a publikační činnosti dělí se spoluobčany. MUDr. Jegorov je zároveň dlouholetým instruktorem Vodní záchranné služby, která je začleněna jako zvláštní útvar Českého červeného kříže. Město Český Krumlov Vás srdečně zve na slavnostní předání Ceny města, které se uskuteční v předvečer Slavností pětilisté růže ve čtvrtek 18. června od 18 hodin na nádvoří Hotelu Růže v Českém Krumlově.
Do seznamu nominovaných bylo pro letošní 16. ročník navrženo celkem 13 osob nebo seskupení. Vloni získali Cenu města Dezider Dunka in memoriam a Městský pěvecký sbor Perchta. V 15 ročnících bylo uděleno celkem 54 cen. Kandidáty na toto ocenění mohl nominovat kdokoli, nejen českokrumlovští občané. Uzávěrka nominací byla 20. dubna.
Cena města Český Krumlov je určena fyzickým osobám, seskupením fyzických osob či právnickým osobám za významné počiny v minulém roce. "Uznání v podobě dlažební kostky se skleněnou kapkou odměňuje jeho nositele za významný přínos přispívající k rozvoji či prezentaci města Český Krumlov a obohacení života jeho obyvatel, například v oblasti kulturní, sportovní, sociální, podnikatelské či ve sféře památkové péče," sdělil starosta města Luboš Jedlička.

Více informací se dočtete na http://obcan.ckrumlov.info/docs/cz/20090529154411_Cena_mesta_Jegorov.xml

Jitka Augustinová
tisková mluvčí

kancelář starosty
město Český Krumlov
náměstí Svornosti 1
381 01 Český Krumlov
tel.: 380 766 121
GSM: 602 491 448
e-mail: jitka.augustinova@mu.ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum