Info servis > MailFórum > Turista > 2009

KCR-CK: Slavnosti petiliste ruze oslavi s mestem Cesky Krumlov 700 let

Datum a čas: 19.5.2009 14:25 hod.

Svěcení mariánského sloupu na náměstí Svornosti, instalace plastiky Zvonice pro Evropu, předání Ceny města, prohlídky Českého Krumlova pro místní a víkendové Slavnosti pětilisté růže to vše jsou akce, kterými Český Krumlov a jeho obyvatelé oživí vzpomínku na první písemnou zmínku o městě z roku 1309.
Týden oslav 700 let města Český Krumlov začne pondělkem 15. června znovuvysvěcením mariánského sloupu a skončí v neděli 21. června závěrečným historickým průvodem a zakončením Slavností pětilisté růže. Kulturní, společenský i sportovní program k oslavám významného jubilea je připraven až do konce roku 2009. Aktuální program je k dispozici na www.ckrumlov.cz/700.

Třetí červnový týden plný oslav a zajímavých akcí je prologem Slavností pětilisté růže. "Každý den v týdnu před velkými slavnostmi pozveme zejména českokrumlovské občany na nějakou zajímavou akci. Oslavy 700 let města jsou významnou událostí a jsou především oslavami těch, kteří po staletí žili a žijí i v současnosti v Českém Krumlově. Církevně připomeneme výročí znovuvysvěcením mariánského sloupu, z umělecké roviny místní dostanou jako dárek novou sochu do Seminární zahrady naproti Hotelu Růže, pozveme všechny Krumlováky na bezplatné zajímavé prohlídky naším městem a v předvečer Slavností pětilisté růže předáme Cenu nebo Ceny města za významný počin v roce 2008 pro Český Krumlov. Tradiční Slavnosti pětilisté růže pak představují zábavný víkendový výlet do historie pro místní i pro návštěvníky. Program je opravdu bohatý," sdělila místostarostka Českého Krumlova Jitka Zikmundová.

Slavnosti pětilisté růže historicky promění již za měsíc (na den přesně) centrum Českého Krumlova a od 19. do 21. června nabídnou příchozím středověkou zábavu, dobové trhy nebo gurmánské zážitky z pravých středověkých specialit. Letošní třiadvacátý ročník naváže na první oslavu kulatého výročí v roce 1909, kdy proběhla městská historická slavnost ještě s účastí knížete Schwarzenberka. Rok oslavy 700 let města nebude věnován pouze rodu posledních Rožmberků a období renesance, jak je běžné každý rok, ale zaměří se na prezentaci všech historických období a na historii města od gotiky po rokoko.
Výše vstupného zůstane stejná jako v roce 2008. V pátek a v neděli bude vstup na Slavnosti pětilisté růže volný. Návštěvníci v kostýmech mají vstup zdarma po celou dobu slavností. Aktuální informace ke Slavnostem pětilisté růže jsou zveřejňovány na webových stránkách www.ckrumlov.cz/slavnosti2009.

Jitka Augustinová
tisková mluvčí

kancelář starosty
město Český Krumlov
náměstí Svornosti 1
381 01 Český Krumlov
tel.: 380 766 121
GSM: 602 491 448
e-mail: jitka.augustinova@mu.ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum