Info servis > MailFórum > Turista > 2009

KCR-CK: Cesky Krumlov ukaze opet sve Kouzlo, aneb Jen v Ceskem Krumlove se muzete polibit pod rozkve

Datum a čas: 15.4.2009 21:21 hod.

Písně oblíbených krumlovských skupin, malý exkurz po bílých místech krumlovské historie, hry pro děti, lampionový průvod, křest výjimečné fotopublikace a mnoho dalšího nabídne slavnost Kouzelný Krumlov, která se uskuteční 30. dubna a 1. května ve městě Český Krumlov. Jedna ze čtyř českokrumlovských slavností, jejíž hlavním tématem je oslava máje, měsíce lásky, si našla v posledních letech velké množství pravidelných návštěvníků.Kouzelný Krumlov 2009 je jednou z oslav k příležitosti 700 let od první písemné zmínky o městě. Vstupné do Kouzelného Krumlova je samozřejmě zdarma. Slavnost Kouzelný Krumlov pořádá město Český Krumlov, Městské divadlo Český Krumlov a Českokrumlovský rozvojový fond. Město Český Krumlov na akci uvolní ze svého rozpočtu částku 173 tisíc Kč. Kompletní aktualizovaný program je dispozici na webových stránkách http://www.ckrumlov.cz/kouzelnykrumlov2009 .

Hlavní část programu zasadili organizátoři do zahrad pivovaru Eggenberg, další akce oživí náměstí Svornosti, Jezuitský sál hotelu Růže a zámeckou jízdárnu. Náměstí Svornosti bude po dobu slavnosti přejmenováno na náměstí Lásky. "Jako každý rok se na náměstí Svornosti jako mávnutím kouzelného proutku objeví rozkvetlý strom. Polibkem pod rozkvetlou třešní sakurou si návštěvníci zajistí celoroční dávku lásky," říká Jan Vozábal, ředitel Městského divadla Český Krumlov.

Dvakrát ročně, během Svatováclavských slavností a během Kouzelného Krumlova, jsou v Českém Krumlově zdarma zpřístupněny galerie a muzea v centru města. "Májový podvečer otevřených muzeí a galerií odemkne vstup do Galerie umění ve Václavských sklepích, do Galerie české kultury v Máselnici, do Musea Fotoateliér Seidel nebo do Muzea stavebních dějin a řemesel. Překvapení pro místní i návštěvníky chystá Státní hrad a zámek Český Krumlov," doplňuje Filip Putschögl z oddělení Kancelář starosty Městského úřadu Český Krumlov.

Mgr. Jitka Augustinová
referent public relations - tisková mluvčí

oddělení Kancelář starosty
Městský úřad Český Krumlov
náměstí Svornosti 1
381 01 Český Krumlov
tel.: 420 380 766 121
fax: 420 380 766 101
GSM: 420 602 491 448
e-mail: jitka.augustinova@mu.ckrumlov.cz
www.ckrumlov.cz/obcan--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum