Info servis > MailFórum > Podnikatel > 2008

IPP-CK: Pozor na provozovatele neoficialnich rejstriku!

Datum a čas: 23.4.2008 13:04 hod.

Obecní živnostenský úřad v Českém Krumlově zachytil informaci, že podnikatele obesílá jedna brněnská firma složenkou s požadavkem na zaplacení za uvedení v "Rejstříku obchodu a živností". Dopisy rozesílají firmy Informatik - Česká republika s. r. o. a FIRMDATA - Česká republika s. r. o. Obě firmy sídlí na stejné adrese v Brně. Dopisy mají v hlavičce velkými písmeny uvedeno REJSTŘÍK OBCHODU A ŽIVNOSTI a je k nim přiložena složenka na zaplacení poplatku. Údaje do tohoto rejstříku firmy získávají z veřejně dostupných údajů na internetových stránkách www.justice.cz (obchodní rejstřík - OR) a www.rzp.cz (živnostenský rejstřík - ŽR).

Každý podnikatel, kterému je vydán živnostenský list či koncesní listina, je automaticky a zdarma zapsán do živnostenského rejstříku vedeného Ministerstvem průmyslu a obchodu.

Naproti tomu zápis do obchodního rejstříku, kam se povinně zapisují právnické osoby a zahraniční fyzické osoby s výjimkou státních příslušníků států Evropské unie, není prováděn automaticky, ale na základě příslušné žádosti a za poplatek.

Rejstřík obchodu a živností provozovaný výše uvedenými firmami však nemá nic společného s živnostenským rejstříkem, ani s obchodním rejstříkem. Je to databáze podnikatelů, kteří si zaplatí uvedení v této evidenci. Tuto databázi si pak mohou zájemci od těchto dvou firem zakoupit na CD-ROM a s údaji v ní uvedenými nakládat podle svých potřeb.

Pokud budete mít při obdržení podobného dopisu nějaké pochybnosti, obraťte se na kteréhokoli pracovníka Obecního živnostenského úřadu v Městském úřadě Český Krumlov, a především předem nic neplaťte!

Jitka Augustinová
tisková mluvčí

kancelář starosty
město Český Krumlov
náměstí Svornosti 1
381 01 Český Krumlov
tel.: 380 766 121
GSM: 602 491 448
e-mail: jitka.augustinova@mu.ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum