Info servis > MailFórum > Podnikatel > 2008

IPP-CK: Setkani podnikatelu s predstaviteli mesta

Datum a čas: 9.1.2008 20:16 hod.

(Český Krumlov, 8. 1. 2008)
Českokrumlovští podnikatelé se včera setkali s představiteli města Český Krumlov, zástupci Oblastní pobočky Jihočeské hospodářské komory (JHK) a hejtmanem Jihočeského kraje. Cílem tradičního novoročního setkání bylo zhodnotit aktivity komory v roce 2007, představit důležité projekty na další rok a utužit spolupráci mezi podnikateli, hospodářskou komorou a samosprávou.

V úvodním slově starosta Českého Krumlova Ing. Luboš Jedlička poukázal na společný zájem podnikatelů, města i hospodářské komory: "S Jihočeskou hospodářskou komorou a s podnikateli v okrese máme společný zájem, a tím je nejen rozvoj našeho města, ale i rozvoj celého Českokrumlovska."

V roce 2007 organizovala hospodářská komora více než 300 různých setkání akcí a seminářů. "V letošním roce plánujeme stejný balíček akcí. V rámci okresu pokračujeme s projekty vzdělávání zaměstnanců a chtěli bychom rozvíjet další spolupráci mezi samosprávou a podnikateli," sdělil předseda oblasti Český Krumlov a místopředseda představenstva JHK Ing. Otakar Veselý.

Hejtman Jihočeského kraje RNDr. Jan Zahradník vyslovil uznání za práci podnikatelů v uplynulém období: "Máme za sebou osmnáct let svobodného života, kdy tu můžeme podnikat. Díky odvaze a investování podnikatelů je v Jihočeském kraji mnoho pracovních míst a práceschopní obyvatelé mají možnost pracovat." Podle Zahradníka se krajská samospráva snaží podnikatelům poskytovat stabilitu a pocit politické jistoty a podporuje komunikační dostupnost kraje, rozvoj energetické soustavy a vzdělávání. "Víme, že je potřeba připravovat vzdělané lidi, ať už na střední či na vysokoškolské úrovni. Stále tu chybí vysokoškolské technické vzdělávání. Náš kraj má velký potenciál zvyšovat vzdělanost a rádi bychom podpořili vznik vědecko-technického parku," doplnil hejtman.

Od 1. listopadu sídlí oblastní pobočka Jihočeské hospodářské komory v budově Městského úřadu Český Krumlov na Kaplické ulici. Předseda oblasti Český Krumlov považuje spojení místa působiště hospodářské komory a městského úřadu za jeden z úspěchů v roce 2007. "Občané i podnikatelé na Českokrumlovsku mají od listopadu jednodušší přístup k potřebným úřadům a mohou vyřešit více věcí pod jednou střechou. V novém sídle jsme realizovali i projekt Czech POINT, který občanům i podnikatelům zjednoduší komunikaci s úřady," upřesnil Veselý.

Bc. Jitka Augustinová
tisková mluvčí
město Český Krumlov, kancelář starosty
náměstí Svornosti 1
Český Krumlov

E-mail: jitka.augustinova@mu.ckrumlov.cz
Tel: 420 380 766 121
Mobil: 420 602 491 448

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum