Info servis > MailFórum > Turista > 2007

KCR-CK: O tomto vikendu Svatovaclavske slavnosti a Mezinarodni folklorni festival Cesky Krumlov

Datum a čas: 26.9.2007 7:23 hod.

V pořadí již šestý ročník Svatováclavských slavností k uctění patrona české země, Českého Krumlova a k oslavě státního svátku České republiky se koná od pátku 28. září do neděle 30. září 2007.

Letošní Svatováclavské slavnosti, konané 1100 let po narození patrona země i města sv. Václava, přinášejí několik novinek. Město roztančí Mezinárodní folklórní festival a své 85. narozeniny oslaví v rámci sobotního programu v pivovarských zahradách Sdružená obec baráčníků Vitoraz. V prostoru dětského hřiště v Hradební ulici připravilo Ekocentrum Šípek na pátek a sobotu Svatováclavské Šípkování - hry, soutěže a přírodovědné aktivity pro děti.

Svatováclavské slavnosti otevřou svou náruč všem, od těch nejmenších po největší. Nenechte si ujít sobotní noc plnou zážitků - Svatováclavskou noc otevřených muzeí a galerií a nedělní program pro děti Den otevřených srdcí - Pohádková cesta městem. Na své si přijdou i milovníci dobrého jídla a pití, kteří ochutnají Svatováclavské menu ve vybraných českokrumlovských restauracích a hospůdkách. A samozřejmě nebude chybět tradiční Svatováclavský trh.

Jisté výsady se dostane jedné specifické skupině, Václavům a Václavkám. Právě jim se nabídne příležitost zvěčnit se podpisem v pamětní knize slavností, a to hned vedle osobností kulturního a společenského života Českého Krumlova. Připraveno je hromadné focení Václavů a Václavek a pokus o rekord.

Poznejte tradici v našem podání a přijďte si užít babího léta v magickém Českém Krumlově.

Podrobný program slavností s kompletním programem naleznete na http://www.ckrumlov.cz/svs2007

Ing. Tibor Horváth
Manager OIS Český Krumlov
E-mail: tibor.horvath@ckrf.ckrumlov.cz
www.ckrumlov.cz


--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum