Info servis > MailFórum > Turista > 2007

KCR-CK: Sobota v romskem rytmu - prijdte na festival!

Datum a čas: 21.8.2007 0:17 hod.

Romský festival připravilo na sobotu 25. srpna Občanské sdružení Jagori.

Od 10 do 19 h vystoupí v pivovarské zahradě řada romských hudební souborů - Kladivo z Českých Budějovic, Sam roma z Písku, Cindži renta z Českého Krumlova, Orient z Českého Krumlova, Faraon z Loučovic, Reflex z Českých Budějovic, Giľori z Větřní, Gejza Kotlar a Jolana Siváková z Větřní, Gipsy Billy z Nymburku, Mulatčak z Českého Krumlova a dětské taneční soubory Šukar Čhave z Písku, Pět-pandž z Tábora a Giľori z Českého Krumlova.

Hostem festivalu bude proslulá krumlovská etnografka PhDr. Eva Davidová, CSc., jež Romům zasvětila celoživotní práci, která bude hovořit o romských písních, o folkloru.

Návštěvníci Romského festivalu se budou moci občerstvit i tradičními romskými jídly, jako jsou goja (bramborové jitrnice), cikánský guláš, halušky s masem, se zelím a pod.

Vstupné je 150 Kč.
Od 20 h bude festival pokračovat v kulturním domě ve Větřní taneční zábavou, na níž zahrají nymburští Gipsy Billy.

První ročník Romského festivalu pořádaného sdružením Jagori, jež vzniklo letos v červnu a sdružuje členy z Větřní a Českého Krumlova, měl už předchůdce - první se v našem městě uskutečnil před Sametovou revolucí a druhý, nazvaný Hudbou proti rasismu, na němž vystoupily i neromské skupiny, v roce 2000. "Letos pořádáme festival za vlastní peníze," podotýká mluvčí sdružení Marta Čarná. "Pokud by se nám podařilo získat pro příští rok finanční prostředky, rádi bychom k festivalu uspořádali také výstavu a seminář."

Jana Zuziaková
kancelář starosty

město Český Krumlov
nám. Svornosti 1
381 01 Český Krumlov
tel. 380 766 328; 606 635 249
fax. 380 766 101
jana.zuziakova@mu.ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum