Info servis > MailFórum > Turista > 2007

KCR-CK: Pozvani na koncerty trech hudebnich festivalu

Datum a čas: 8.8.2007 12:27 hod.

Vážení čtenáři mailfóra
dovolte abych Vám předal několik pozvání na zajímavé koncerty.


Královský hudební festival

0d 8. srpna až do 28. září nabízí své koncerty Královský hudební festival.
První koncert 5. ročníku festivalu bude věnován připomenutí 250. výročí narození skladatele Ignace Pleyela, který rovněž před 200 lety založil továrnu na klavíry v Paříži. Originální nástroj z této dílny zn. Ignace Pleyel, Paris z roku 1854, zazní na koncertu:

Trio Knopp-Bartholomey (Rakousko)
(Anna Knopp - housle, Matthias Bartholomey - violoncello, Naoko Knopp - klavír)

Koncert se koná ve středu 8. srpna 2007 ve 21 hodin v sálu pensionu Kraus v Prostředních Svincích.

Pořadatel Milan Kraus si Vás dovoluje pozvat na tento koncert a na setkání po koncertě s malým pohoštěním v prostorách pensionu. Potvrzení na tel. 603 514 671, nebo mailem na pension.kraus@quick.cz

Další informace o programu festivalu najdete na www.ckrumlov.info/docs/cz/atr224.xml

Na jazz do divadelního klubu Ántré

Dnes ve středu 8. srpna, přijede koncertovat do divadelního klubu Ántré ecuadorská klavíristka a zpěvačka Andrea Ruilova v doprovodu českých muzikantů Filipa Spáleného na baskytaru (ASPM, Jazz Heads, Kontraband), Filipa Jeníčka na bicí (ASPM, Jazz Heads) a Jiřího Šimka na akustickou kytaru (Soil, Kontraband).
Kapela zahraje původní čistou latinskoamerickou hudbu, kterou má Andrea doopravdy v krvi.

Nenechte si ujít!!!

Předprodej: Infocentrum, Ántré, Disc music.
Koncem týdne už budou v předprodeji také vstupenky na září, kdy proběhne hlavní část festivalu Jazz na konci léta. Placené vstupné bude pouze na tři koncerty, v předprodeji vždy o cca 20% levnější.
Další indormace o programu festivalu najdete na www.ckrumlov.cz/jazz2007 nebo www.jazz-krumlov.cz


Koncerty Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov tento týden


Koncert virtuosů Pavla Steidla a Gabriely Demeterové

Ve středu 8.8.od 19.30 se v Maškarním sále uskuteční velmi zajímavý koncert našich světoznámých umělců, kytaristy Pavla Steidla a houslistky Gabriely Demeterové. Zajímavý je v tom, že se oba umělci sice přátelí, ale společně běžně nekoncertují. Na programu budou mj. díla N. Paganiniho, W.A. Mozarta, A. Piazzolly a také zazní světová premiéra Sonáty Berounka, kterou pro interprety zkomponoval italský skladatel a výborný kytarista Carlo Domeniconi. Autor slíbil, že na premiéru přijede osobně, tak se necháme překvapit, zda bude v publiku skutečně přítomen.


Neopakovatelné zážitky z barokního divadla

Ve čtvrtek 9.8. a v pátek 10.8. od 20.00 můžete navštívit experimentální operní představení v zámeckém barokním divadle, která svým návštěvníkům nabízí Mezinárodní hudební festival Český Krumlov. Opera A. Calgary La contesa de´Numi spatřila světlo světa v roce 1723, kdy byla věnována císaři Karlu VI. k jeho korunovaci na českého krále a nyní ji pro festival v mezinárodním obsazení nastudoval soubor Collegium Marianum.

Diváci uvidí nejen barokní operu, ale podobně jako v 18. století, kdy se během představení jedlo a pilo, tak se i tentokrát budou podávat lahůdky a číše vína, či jiných nápojů před a po představení. O opeře nám více prozradila umělecká vedoucí souboru Collegium Marianum Jana Semerádová:

" Opera A. Calgary La contesa de´Numi (v překladu Spor Bohů) je pro barokní divadlo vhodná obsazením, vystupuje tam šest osob, nemůže chybět Jupiter a jeho manželka Juno a také Mars, Apollon nebo Pallas Athena. Navíc je jméno A. Calgary spjato se zámeckým divadlem, protože se na zdejším zámku konala v roce 1731 velká sláva, na počest příjezdu císaře Karla VI a k jeho narozeninám měla být provedena Caldarova opera. Bohužel se stala nešťastná náhoda, kdy byl hrabě císařem na lovu postřelen, takže z divadelního představení sešlo. My snad nyní tak trochu splníme dávný sen, který měli tehdejší zámečtí pánové. Spolupracovali jsme opět s mezinárodním obsazením, s basistou Lisandrem Abadie, který působí ve Švýcarsku, ale je argentinské národnosti. O tom, jak je skvělý se můžete sami přesvědčit ještě tento týden. Nejdůležitější osobou projektu je režisér Laurent Charoy z Francie, který s týmem zpěváků a tanečníků operu pro barokní divadlo nastudoval, je specialistou na barokní gestiku a deklamaci. Choreografii k představení vytvořila Belgičanka Sigrid T´Hooft a Andrea Miltnerová. Příprava do barokního divadla byla po loňských zkušenostech, kdy jsme na festivalu uvedli jinou operu, snazší a plynulejší v tom, že jsme věděli do jakého prostředí přijdeme, co nás čeká, jak máme komunikovat s mašinisty, jakým způsobem to všechno probíhá. Se všemi je úžasná spolupráce. Protože děláme operu s větším obsazením, nabízí se další možnosti využití kulis a rekvizit. Hrát v barokním divadle je pro hráče, kteří se zabývají barokní hudbou a divadlem to nejlepší, co mohou zažít. Je to tak fascinující, když se zpěváci postaví na podium, kdy prostor hraje tak trochu za ně. To divadlo je tak geniální, že se autentického výrazu dosahuje relativně snadno."


Český Krumlov zažije Irskou noc

V sobotu 11.8. od 20.30 se bude v Pivovarské zahradě konat Irská noc. Po Francouzském večeru se tak uskuteční druhé národní setkání během letošního Mezinárodního hudebního festivalu. Irskou lidovou hudbu představí ti nejlepší irští muzikanti. Protože se na pódiu sejdou speciálně pro tento večer, zajímalo nás, jak se dali dohromady.

"Triona a Maighread Ni Dhomhnaill jsou sestry a zpívají spolu od dětství. Paddy Glackin a Liam O"Flynn se znají od mládí a s přestávkami se dlouhou řadu let baví společným hraním. Liam hrál mnoho let s jednou z nejslavnějších irských folkových skupin - Planxty, ale vždy si udělal čas, aby si zahrál s jinými dobrými muzikanty, s nimiž má společné zájmy. Dalo by se říci, že naším nováčkem je Manus Lunny, který zaskakuje za svého bratra Donala. Naši přátelé z Altanu, kteří navštívili Český Krumlov loni, nám řekli o tom, kolik lidí u vás hraje na vysoké úrovni zejména taneční irskou hudbu. To nás samozřejmě fascinuje a lichotí nám, že lidé ze střední Evropy věnují tolik času naší kultuře."

Během večera vystoupí i česká skupina Shannon, která je velmi populární mezi příznivci keltské hudby. A jak bývá na národních večerech zvykem, součástí koncertu bude i podávání irských specialit a oblíbených nápojů, ke kterým samozřejmě patří i whiskey.


Nedělní varhanní koncert

12.8. se od 19.30 uskuteční další varhanní koncert, tentokrát v Českých Budějovicích v Klášterním kostele Obětování Panny Marie. Na varhany bude hrát Michal Novenko a na trubku Josef Sadílek. M. Novenko je propagátorem koncertního využití historických varhan u nás i v zahraničí. Úspěšně se věnuje rovněž improvizaci a komponování. Kromě koncertní a skladatelské činnosti působí i na poli hudeb­ní kritiky, publicistiky a teorie. Je profesorem na pražské konzervatoři. Je zván do porot varhanních soutěží v Evropě i v USA a vede mezinárodní kurzy. Hostuje na Sarum College v Anglii a na University of Texas a přednášel také v JAR a v Mexiku. Josef Sadílek je členem orchestru Státní opery v Praze a současně i sdružení Lyra da Camera. Často je zván ke spolupráci s komorními orchestry a soubory, jako jsou Komorní filharmonie Pardubice, Talichův komorní orchestr, Komorní filharmonie Praha, Collegium Musicum Drážďany, Camerata Helvetica, Moravská filharmonie Olomouc, Filharmonie B. Martinů atd. Jako sólista nejčastěji interpretuje barokní hudbu.


Další informace o programu najdete na www.ckrumlov.cz/mhf2007 nebo www.festivalkrumlov.cz

Ing. Tibor Horváth
Manager OIS - www.ckrumlov.cz
Oficiální Informační Systém Český Krumlov
Tel.: 380 704 614, Fax: 380 704 619
Mob.: 606 422 628
Email: mois@ckrumlov.cz--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum