Info servis > MailFórum > Turista > 2007

KCR-CK: Mezinarodniho hudebniho festivalu C. Krumlov - fotogalerie a pozvanka na dalsi koncerty

Datum a čas: 31.7.2007 10:54 hod.

Na internetové adrese http://www.ckrumlov.info/docs/cz/ad2007072801.xml byla zveřejněna galerie fotografií z uskutečněných koncertů Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Nechte se inspirovat těmito snímky a přijměte naše pozvání na další koncerty.


Pozvánka na koncerty Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov
v týdnu od 30.7. do 5.8.
===============================================================================

Barokní divadlo ožije operou
------------------------------------------------------------------
V zámeckém barokním divadle se ve čtvrtek 2.8. a v pátek 3.8. od 20.00 h. uskuteční experimentální operní představení v provedení souboru Collegium Marianum. Jeho umělecká vedoucí a výborná flétnistka Jana Semerádová nám řekla:
"V barokním divadle provedeme Caldarovu operu La Contesa de"Numi (Spor bohů), která byla hrána u příležitosti korunovace římského císaře Karla VI. na českého krále v roce 1723. K realizaci tohoto projektu jsme opět přizvali umělce a odborníky ze zahraničí, kteří patří ke světové špičce v tomto oboru. V hlavní roli se představí zkušený argentinský basista Lisandro Abadie žijící ve Švýcarsku a angažování jsou také vynikající čeští sólisté Marie Fajtová, Markéta Cukrová nebo Vojtěch Šafařík. Režie se ujal Francouz Lorenzo Charoy, který měl možnost se seznámit s provozem českokrumlovského barokního divadla již minulých letech a tyto zkušenosti jistě ovlivní jeho jevištní ztvárnění Caldarovy opery. Kostýmy, líčení, rekvizity jsou vybrány na základě dobových zmínek a ikonografie, je kladen důraz na stylovost a původnost."

Držitelé Grammy Awards - New York Voices v Českém Krumlově
------------------------------------------------------------------
V sobotu 4. srpna od 20.00 h. se v Pivovarské zahradě bude konat koncert světoznámého vokálního jazzového souboru New York Voices, který tak naváže na ojedinělé koncerty z minulých let, mistrů Jamese Morrisona, či Maynarda Fergusona.
Skupina New York Voices získala řadu ocenění, mezi nimi i dvakrát to nejcennější, Grammy Awards (v letech 1996 a 2003), nahrála řadu CD a vystupuje po celém světě. Soubor založili v roce 1987 spolužáci z "College in New York". První nahraná CD se objevila o dva roky později a brzy na to si získali věhlas v jazzovém světě. Během své kariéry prošli NYV personálními změnami a od roku 1994 zpívají jako kvartet ve složení: Darmon Meader, Peter Eldridge, Kim Nazarian a Lauren Kinhan. New York Voices vystupovali mimo jiné v Carnegie Hall, Lincoln Center, v japonském Blue Note a zúčastnili se mnoha prestižních jazzových festivalů. Kromě vlastních koncertů úspěšně hostovali i u jiných zpěváků. Zpívali např. s Rayem Brownem, Georgem Bensonem, nebo Boby McFerrinem. Kromě nahrávání a vystupování pořádají pracovní dílny na středních a vysokých školách. Na otázku, co uslyší posluchači v Českém Krumlově odpověděli: "V Českém Krumlově zapíváme od každého trochu, swing, be-bop, brazilský, pop, původní tvorbu, některé starší a některé nové kousky z našeho nového CD."


Nedělní varhanní recitál
------------------------------------------------------------------
V neděli 5.8. od 19.30 h. zveme festivalové návštěvníky do Zlaté Koruny, do Klášterního kostela Nanebevzetí Panny Marie, kde bude mít varhanní recitál Vlodomyr Koshuba z Ukrajiny, kde jako varhaník představuje mezi hudebními umělci určitou výjimku vyplývající z toho, že varhany nejsou součástí vybavení pravoslavných chrámů a v celé této velké zemi se s nimi můžeme setkat jen v několika koncertních sálech. Z toho důvodu Volodymyr Koshuba koncertuje častěji v zahraničí než doma a v dalších zemích bývalého Sovětského svazu. Pravidelně vyjíždí na turné po západní Evropě a USA, kde byl poprvé v roce 1994. Jako ukrajinský patriot na svých zahraničních koncertech kromě běžného var­hanního repertoáru často uvádí díla ukrajinských autorů, která si pro tento účel sám aranžuje. Za svou propagaci ukrajinské kultury byl oceněn titulem Čestný umělec Ukrajiny.

Další informace hledejte na www.ckrumlov.cz/mhf2007

S pozdravem,
Mgr. Lubor Mrázek
správce OIS regionu Český Krumlov
E-mail: mrazek@ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum