Info servis > MailFórum > Turista > 2007

KCR-CK: Konec tydne ve znameni zajimavych koncertu

Datum a čas: 26.7.2007 12:37 hod.

Vážení čtenáři Mailfóra, dovolte mi abych Vás upozornil a pozval na několik zajímavých koncertů, kterých ještě tento týden můžete navštívit.

Nabídka Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov 2007 na tento týden:

Smyčcové kvarteto zahraje klasiku i jazz
Ve čtvrtek 26.7. v 19:30 se v Maškarním sále krumlovského zámku uskuteční koncert, na kterém se představí Apollon Quartet.

Romantický večer s Mozartem
Mozartovský večer prožijí návštěvníci festivalu v pátek 27.7. od 20:30 v útulné Zahradě Kooperativy. Výběr z oper Figarova svatba a Don Giovani provede soubor Harmonia Mozartiana Pragensia. Kdo má rád trochu romantiky a nádech historie bude s večerem jistě spokojen. Na zahradě osvícené svícemi, s číší vína v ruce si bude připadat jako na císařském dvoře, či ve šlechtické rezidenci na přelomu 18. a 19. století.

Španělskou noc vystřídá Francouzský večer
V sobotu 28.7. od 20:30 se v samém centru Krumlova, v Pivovarské zahradě, ocitnete na pařížském Montmartru, kde budou především znít francouzské písně v podání francouzských a českých umělců, bude se malovat a také se budou podávat francouzské speciality a vína. Z Dijonu přijede skupina Les cols Roulés, kterou vede všestranný hudebník Johel Mitéran a z Prahy skupina Trialog ve složení: Petr Kořínek- kontrabas, klavír, skladatel, Adam Tvrdý - kytara, Vladimíra Krčková - zpěv.

Varhanní koncert
Součástí festivalu jsou i varhanní recitály. V neděli 29.7. od 19:30 proběhne jeden z nich. Na varhany, které jsou chloubou klášterního kostela Nanebevzetí P. Marie ve Vyšším Brodě bude hrát Michal Novenko. U nás i v zahraničí známý varhaník představí tentokrát díla J. S. Bacha, J. Brahmse, J. Foerstera a dalších skladatelů 18. - 19. století.

Další informace hledejte na www.ckrumlov.cz/mhf2007 nebo www.festivalkrumlov.cz

Netradiční koncert můžete navštívit v sobotu od 17:00 v rámci kulturního léta na hradě Dívčí Kámen, kde DUO PRÉ zahraje hudbu od baroka přes Mozarta po improvizace, hudbu veselou, taneční i melancholickou, pod širým nebem se skvělou hradní akustikou, ve složení Šárka Havlíková - flétna a Lucie Carrascová - housle.

Další sobotní koncert, koncert anglického symfonického orchestru mladých KYSO (Kirklees Youth Symphony Orchestra - Kirkleeský mládežnický orchestr) můžete navštívit v Městském divadle Český Krumlov od 18:00. Mimo domácí koncerty KYSO už koncertovali ve Španělsku a v Itálii a letos si vybrali jen Českou republiku. Jedná se o benefiční koncert, vstupné je dobrovolné, výtěžek koncertu je věnován v prospěch zájmových kroužků Městského divadla.


Ing. Tibor Horváth
Manager OIS - www.ckrumlov.cz
Oficiální Informační Systém Český Krumlov
Tel.: 380 704 614, Fax: 380 704 619
Mob.: 606 422 628
Email: mois@ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum