Info servis > MailFórum > Turista > 2007

KCR-CK: Rezervujte si vecery 1. a 8. cervna pro navstevu Mestskeho divadla v Ceskem Krumlove

Datum a čas: 1.6.2007 8:39 hod.

NAŠE TIPY:
----------------------------------------------------------------------
Tipy na víkend: http://www.ckrumlov.cz/tipy-vikend
Tip č. 22 na příští týden: http://www.ckrumlov.cz/tipy-tyden
----------------------------------------------------------------------

Snad právě proto, že v červnu se již do divadla (pokud se nehraje v přírodě) příliš nechodí, nenechte si ujít dva vyjímečné kulturní zážitky.


Dne 1. června od 19. 30 Divadlo Ungelt z Prahy uvede inscenaci PICASSO
-----------------------------------------------------------------------
Je to strhující herecké divadlo. V režii Jiřího Svobody v české premiéře účinkuje Vilma Cibulková v postavě slečny Fischerové a Milan Kňažko jako Pablo Picasso. Vilma Cibulková obdržela za tuto roli prestižní cenu Thálie a Milan Kňažko byl jedním ze tří herců v mužské kategorii nominovaných na cenu Thálie právě za roli Picassa.

Valná většina věcí o kterých se před vámi večer 1. června na scéně bude mluvit má pravdivé historické jádro. Picasso byl opravdu za německé okupace Francie v Paříži. Němcům opravdu jeho malby - stejně jako díla jiných "zvrhlých" umělců - ležely v žaludku. Proběhlo i ono "setkání" v Tuilleriích, na kterém byl podle dochovaných záznamů nacistů opravdu přítomen "Picasso". Víc si netroufneme prozradit, abychom vám z děje hry neodkryli příliš ...


Dne 8. června mohou návštěvníci divadla shlédnout 3 taneční kreace
-----------------------------------------------------------------------
Vystoupení je v rámci Mezinárodního festivalu Tanec Praha, který mimo pražské centrum inscenace uvádí i v dalších 6ti městech. Český Krumlov má tu čest, že se jeden večer tohoto prestižního festivalu již tradičně koná i v našem divadle.

Program zahájí Dora Hoštová, která zaujala svým vyjímečným projevem mezinárodní porotu celosvětové choreografické soutěže Masdanza natolik, že získala hned 2 ceny - Cenu za interpretaci a Cenu diváka. Představí se v programu nazvaném ARKÁNIUM. V roce 2006 se stala vítězkoiu choreografické soutěže o Cenu Jarmily Jeřábkové.

Působivá jevištní prezentace, velké charisma gymnastikou vycvičeného těla a energický taneční projev charakterizují vítězku 11. mezinárodního festivalu Masdanza Roser Lópes Espinosa a její choreografii Lizard"s Skin (KŮŽE JEŠTĚRKY), která se představí ve druhé části večera. Z pohybu, rytmu, gest a tanečních proměn vzniká charakter ženy . ještěrky, která se vydává do vnějšího prostoru a zároveň proniká k nejvzdálenějším vnitřním zákoutím.

Taneční sólo berlínské performerky Susanne Martin s velkou fantazií a odvahou zobrazuje vnitřní proměnu stárnoucího muže a jeho snahu najít další cestu životem. Susanne Martin vystupuje v latexové masce s tváří padesátiletého muže, v pánských šatech a prostřednictvím mužských pohybů a výstižných pohybových stereotypů evokuje dráždivý a nejednoznačný obraz, který otevírá téma stáří. Její PAN K. M"UH (HER K. M"UH ) se stal v pozdním věku, napříč mnoha nesnázím, tanečníkem a diváci sledují jeho první vystoupení na scéně. Přes všechny pochybnosti a skepsi je to představení o naději a optimismu.

Všechna 3 vystoupení v jednom večeru patří k vrcholné choreografické a interpretační špičce současného tanečního umění, které můžeme na našich jevištích shlédnout.

Věřím, že si náročné českokrumlovské publikum najde čas, aby alespoň jeden večer shlédlo nabízené programy, které slibují hluboký umělecký zážitek.


Jiří Pokorný (s využitím recenzí o představeních)
Městské divadlo Český Krumlov
Horní 2
Telefon: +420 380 727 367
E-mail: divadlo2@ckrumlov.cz
WWW: www.divadlo.ckrumlov.cz


--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum