Info servis > MailFórum > Turista > 2007

KCR-CK: Bohaty zacatek kulturni sezony 2007

Datum a čas: 30.3.2007 9:15 hod.

NAŠE TIPY:
-------------------------------------------------------------------
Tip č. 13 na příští týden: http://www.ckrumlov.cz/tipy-tyden
Tipy na víkend: http://www.ckrumlov.cz/tipy-vikend
Ke stažení: http://data.ckrumlov.cz/akce/kko60-cz.pdf
-------------------------------------------------------------------


+--------------------------------------
| Nové výstavy
+--------------------------------------

SOCHA A ŠPERK
Mezinárodní galerie současného umění a ateliér Kovu a šperku VŠUP v Praze Vás zahajuje výstavu "Socha a šperk" dne 1. dubna 2007 ve 14.00 hodin,Václavské sklepy, 4. nádvoří zámku.

Výstava má za cíl představit veřejnosti současnou autorskou tvorbu českého šperku v kontextu 14. ročníku mezinárodní výstavy současného sochařství. Kurátorem kolekce současného šperku je PhDr. Alena Křížová PhD., autorka publikace .Proměny českého šperku na konci 20. století., kurátorem kolekce současného sochařství je PhDr. Petra Binková PhD., kurátorka předchozích výstavních ročníků.

Součástí výstavy jsou dny otevřených dveří mezinárodního uměleckého ateliéru "Neklepat, je otevřeno" s tématickými večery a digitální projekcí určenými pro veřejnost za účasti vystavujících autorů a jejích hostů.

Vernisáž 1. dubna ve 14.00 hodin za účasti autorů a jejich hostů. Výstava potrvá až do konce roku.

Další informace: http://www.ckrumlov.info/docs/cz/atr47.xmlS OCEANEM NA CESTÁCH
Nově otevřená kancelář cestovní agentura CA OCEAN zahajuje dne 2. dubna 2007 ve 14:00 výstavu fotografií Miloslava Martana S OCEANEM NA CESTÁCH. Výstava fotografií dokumentující cesty a současně i nabídku CA OCEAN. Snímky vznikly při toulkách po čtyřech kontinentech a zachycující přírodní krásy, národní parky, památky UNESCO, ale také běžný život obyčejných lidí, chudinské čtvrti, tržiště a vše co lze potkat při cestování po světě.

Výstava se koná v prostorech nově otevřené kanceláře Masná 131, Český Krumlov a potrvá do 30. dubna 2007.

Další informace: http://www.ckrumlov.info/docs/cz/kpr767.xml (http://www.ckrumlov.cz/caocean)VÝSTAVY EGON SCHIELE ART CENTRA
Od 6. dubna až do 28. října 2007 budou k vidění tři nové výstavy v Egon Schiele Art Centru

KEITH HARING (1958-1990, NEW YORK)
Egon Schiele Art Centrum představí poprvé v České republice jednoho z nejpopulárnějších umělců 80. let 20. století, ve světě velmi ceněného Keithe Haringa (1958-1990). Jeho "graffiti", často s politickým podtextem, oslovilo bezprostředně miliony lidí na ulicích a v metru New Yorku. Velmi rychle si získal uznání a zakázky pro veřejné prostory po celém světě.

MLADÍ UMĚLCI Z NEW YORKU
Cassandra C. Jones, Midori Harima, Vadis Turner, Annysa Ng, Peter Maslow

PETR KVÍČALA (*1960) - abstraktní malba

Další informace: http://www.schieleartcentrum.cz+--------------------------------------
| Koncerty amerických sborů
+--------------------------------------

KONCERT AMERICKÉHO SMÍŠENÉHO STŘEDOŠKOLSKÉHO PĚVECKÉHO SBORU MĚSTA ROSEMOUNT
V rámci svého evropského turné vystoupí v pondělí 2.dubna v Jesuitském sále hotelu Růže americký smíšený pěvecký sbor gymnázia města Rosemount ze státu Minnesota. Po německém Regensburgu a Praze je Český Krumlov jeho třetí zastávkou. Přijíždí k nám 85 zpěváků, kteří byli vybráni z celkem šesti aktivních pěveckých těles gymnázia. Sbor dále míří do Salzburgu, Würzburgu a Mnichova. Na koncertu zazní skladby W. A. Mozarta, Franze Schuberta, ale i americké a české lidové písně. Přijďte povzbudit nadšené mladé zpěváky hledající u nás kořeny evropské kultury a historie. Vstupné dobrovolné.
Další informace: http://www.ckrumlov.info/docs/cz/atr206.xml


KONCERT KALIFORNSKÉHO SBORU - VELIKONOČNÍ PRELUDIUM
3. dubna 2007 (19:30) v Prokyšovém sále vystoupí komorní pěvecký sbor San Marino Z jižní Kalifornie přiletí komorní pěvecký sbor studentů mezi 15 a 17 lety se sbormistrem Howardem Cheungem a s českokrumlovskými Pištci a Fiorettem vystoupí na benefičním koncertu v úterý 3. dubna od 19.30 h v Prokyšově sále Prelatury. Velikonoční preludium je přístupné zcela zdarma, všechny vybrané dobrovolné příspěvky budou odevzdány městskému divadlu na hudební programy.

Na repertoáru 10denního turné po ČR, Rakousku a Maďarsku mají mladí hudebníci staré evropské i nové americké skladby a několik spirituálů. Některé písně budou mít hudební doprovod.

Další informace: http://www.ckrumlov.info/docs/cz/atr200.xml


Další koncerty a zajímavé akce najdete v našich tipech na víkend a na příští týden.


Manager OIS - www.ckrumlov.cz
Ing. Tibor Horváth
Tel.: 606 422 628
E-mail: mois@ckrumlov.cz


--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum