Info servis > MailFórum > Turista > 2005

KCR-CK: Ctvrta adventni nedele v Ceskem Krumlove

Datum a čas: 16.12.2005 10:41 hod.

Chcete-li smysluplně strávit předvánoční čas, pobavit se a svátečně naladit, je vám českokrumlovský adventní program ušitý přímo na tělo. Pestrá a obsáhlá nabídka vás potěší ode dneška přes celý víkend až do Vánoc mnohými atraktivními aktivitami.

Ve čtvrtek oživily Městské divadlo Č. Krumlov od 18 h svým vystoupením nazvaným Já malý přicházím koledovat dětské sbory ZUŠ Lentilky a Brumlíci s hosty. Dnes, v pátek, jejich kolegové Medvíďata a hosté zaplní v 18 h Prokyšův sál Prelatury s programem Čas radosti, veselosti. Pro menší děti připravilo Kino J+K na pátek a sobotu pohádkové Vánoce s animovanými filmy a soutěžemi o ceny - od 17 do 18.30 h si užijí se Strašpytlíkem.

Od pátku do neděle mezi 11. a 15. h lze letos naposled navštívit zámecké Václavské sklepy představující českou keramickou tvorbou, v sobotu a v neděli od 11 do 24 h zažít Vánoce na Fortně v International Art Studiu i s podvečerním promítáním pohádek. O čtvrtém adventním víkendu zazní v sobotu od 19.30 h v Zámecké jízdárně již tradičně slavná Rybova vánoční mše Hej mistře v podání Smyčcového orchestru Č. Krumlov, Smíšeného pěveckého sboru Perchta a hostů.

Zlatá neděle začíná v 11 h vánočním jarmarkem na náměstí Svornosti, kde naleznete zajímavý sortiment zboží, který je nesnadné objevit v obchodech. Trhovci ale budou ve svých stáncích nabízet netradiční dárky již od sobotního dopoledne. Až do večera tam doplníte i energii svařeným vínem, punčem a staročeskými dobrotami. Děti a rodiče čeká v neděli od 15 h v Městském divadle pohádka O zvědavém slůněti. Cestou na náměstí se zastavte v 16 h v regionálním muzeu na Vánoční polaz, tedy svépomocnou výrobu tradičních ozdob. Vstup je volný a navíc dostanete materiál a pomůcky i něco na zub. Poté lze v pohodě stihnout hlavní program na náměstí - od 17 h Zpívání pod vánočním stromem a křest CD Štědrej večer nastal krumlovské skupiny Kapka.

Ani po víkendu nemusíte v Českém Krumlově jen uklízet a shánět na Vánoce. V úterý 20. prosince se v Městském divadle uskuteční v 17 a v 19 h velký vánoční koncert Petra Bendeho s Bandem, uslyšíte i cimbálovou muziku Grajcar a krumlovský dětský pěvecký sbor ze ZUŠ Medvíďata. Rovněž v úterý, ale v Jezuitském sále Hotelu Růže, začíná v 19 h vánoční koncert Jihočeské komorní filharmonie Č. Budějovice klasiků Vivaldiho, Zelenky, Bacha a dalších autorů. Přinést dobroty či finančně přispět opuštěným zvířatům v psím útulku v Kaplické ulici je možné ve čtvrtek 22. prosince od 14 do 18 h, kdy se tam konají tradiční Psí Vánoce (peníze je možné po celý rok darovat v útulku, nebo poslat na jeho konto č. 19-221 241/0100).

Krumlovský kulturní advent zklidní nervy, nabije energií a přinese pohodu duše. Stačí se o tom jen přesvědčit. Podrobný program akce Náš krumlovský advent naleznete na www.ckrumlov.cz/advent.

Jana Zuziaková
Městský úřad Český Krumlov
Kancelář starosty, oddělení styku s veřejností a médii
nám. Svornosti 1CZ - 381 01  Český Krumlov
tel:  +420 380 766 328, mob: +420 606 635 249
e-mail: jana.zuziakova@mu.ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum