Info servis > MailFórum > Turista > 2005

KCR-CK: Monumentalni sochy Alese Veseleho v Ceskem Krumlove

Datum a čas: 4.11.2005 8:45 hod.

Egon Schiele Art Centrum Český Krumlov

Vás srdečně zve ke slavnostní instalaci tří monumentálních soch profesora Aleše Veselého (nar. 1935) v Českém Krumlově v úterý 8.11.2005 v ranních až dopoledních hodinách.

Tři sochy vážící dohromady 28 tun se stanou součástí připravované výstavy Aleše Veselého (která bude v Egon Schiele Art Centru v Českém Krumlově otevřena v pátek 11.11.2005 v 19 hodin) jen díky vstřícnosti a technické a finanční pomoci firmy Metrostav a.s.

Upřímné poděkování za vstřícnost a pomoc patří též Policii ČR a Městu Český Krumlov - Městské policii, jež pomohou s organizací, uzavírkami a dopravními změnami.

Největší - 710 cm vysoká a 650 cm široká socha "Kaddish" - bude zdobit fasádu Schieleho centra v Široké ulici a bude tak v ČR vystavena po dlouhých 35 letech. Vzhledem k rozměrům musí být socha převážena z areálu Středokluky u Prahy do Českého Krumlova v noci za doprovodu policie a v úzkých uličkách Českého Krumlova potom na určené místo přenesena pomocí obrovských jeřábů obsluhovaných nejlepšími odborníky z firmy Metrostav.

V případě Vašeho zájmu, Vám zašleme v úterý nad ránem sms upřesňující čas příjezdu nadměrného nákladu, v tom případě prosíme o Vaše telefonní číslo.

Pro zpříjemnění čekání bude v kavárně Schieleho Centra připraveno občerstvení pro novináře, fotografy a přátele. Těšíme se na shledanou.

Informace o aktuálních i připravovaných výstavách:
http://www.schieleartcentrum.cz

S pozdravem,
Hana Jirmusová
E-mail: hana.jirmusova@schieleartcentrum.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum