Info servis > MailFórum > Turista > 2005

KCR-CK: Zachrana unikatniho Fotoatelieru Seidel muze zacit

Datum a čas: 3.11.2005 12:05 hod.

Českokrumlovskému rozvojovému fondu a jeho dalším partnerům se podařilo získat celkem 11 250 000 Kč na projekt záchrany a rehabilitace Fotoatelieru Seidel v Českém Krumlově. Potřebnou finanční podporu projekt získal z fondů EU, konkrétně z programů INTERREG IIIA ČR - Bavorsko (1 500 tis. Kč) a INTERREG IIIA ČR - Rakousko (2 žádosti: 5 250 tis. Kč a 4 500 tis. Kč).

Českokrumlovský rozvojový fond tak může v nejbližší době zahájit postupnou záchranu, obnovu a rehabilitaci unikátní památky - Fotoatelieru Seidel, vytvoření veřejně přístupné expozice a vznik Centra česko - rakousko - německého porozumění.

Etapy projektu:
--------------------

1. etapa záchrany a rehabilitace fotografického ateliéru (podpora z programu INTERREG IIIA ČR - Bavorsko)

2. etapa představuje vytvoření veřejně přístupné expozice (podpora z programu INTERREG IIIA ČR - Rakousko)

3. etapa počítá s ustanovením Centra česko - rakousko - německého porozumění (podpora z programu INTERREG IIIA ČR - Rakousko)

Rehabilitace objektu už mohla v letošním roce začít díky finančním dotacím ze zdrojů Ministerstva kultury ČR. V rámci programu Regenerace městské památkové zóny byla přidělena dotace ve výši 230 tis. Kč, která bude použita na zajištění opravy prosklené střechy fotografického ateliéru. Oprava střechy si vyžádá celkové náklady ve výši 490 tis. Kč, přičemž dotaci ze zdrojů MK ČR doplní finanční prostředky Města Český Krumlov ve výši 49 tis. Kč a 211 tis. Kč ze zdrojů Českokrumlovského rozvojového fondu.

Další informace a fotografie:
http://www.ckrumlov.info/docs/cz/ad2005110301.xml

Vlastní stránky projektu "Fotoatelier Seidel - dialog staletí":
http://www.ckrumlov.cz/seidel


S pozdravem,
Mgr. Lubor Mrázek
správce OIS regionu Český Krumlov
E-mail: mrazek@ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum