Info servis > MailFórum > Turista > 2005

KCR-CK: Jaky bude advent v Ceskem Krumlove?

Datum a čas: 12.10.2005 22:15 hod.

ADVENT A VÁNOCE V ČESKÉM KRUMLOVĚ 2005
27. 11. 2005 - 6. 1. 2006

Vážení spoluobčané,

dovolujeme si Vás oslovit a přizvat k organizaci letošního Adventu v Českém Krumlově.

Hlavní adventní akce jsou i letos soustředěny na adventní neděle. Program adventních nedělí se bude skládat z vánočního trhu na náměstí a ze speciálního kulturního programu.

27.11.2005 - 1. adventní neděle - Vánoční jarmark, ekumenické zahájení adventu a slavnostní rozsvícení vánočního stromu
4.12.2005 - 2. adventní neděle - Vánoční jarmark, zpívání u vánočního stromu
11.12.2005 - Stříbrná neděle - Vánoční jarmark, Ježíškova pošta a zpívání u vánočního stromu
18.12.2005 - Zlatá neděle - vánoční jarmark, společné zpívání u vánočního stromu

Samozřejmě nebudou chybět ani již tradiční akce jako např. Mikulášská nadílka (5.12.), Živý Betlém (23.12.), Medvědí vánoce (24.12.), Štěpánské posvícení (26.12.), Sv. Silvestr, Oslava příchodu Nového roku na náměstí Svornosti (31.12.) nebo Tři králové, sfouknutí vánočního stromu (6.1.2006).

Rádi bychom, abyste i Vy přispěli Vašimi náměty k obohacení celého programu, proto jsme navrhli několik konkrétních možností a budeme velice rádi, když nám Vaše náměty budete zasílat. Vaše konkrétní nabídky zasílejte, prosím, na níže uvedené kontakty u jednotlivých témat. Nabídky budou průběžně doplňovány na webové stránky www.ckrumlov.cz/advent a pokud budou zaslány nejpozději do 19.10.2005, budou moci být uvedeny i v tištěných propagačních materiálech. Dále budou nabídky prezentovány v tiskových zprávách, na tiskové konferenci apod.
V případě, že budete mít zájem obohatit program adventu vlastní akcí, či netradičním nápadem, budeme vděčni za každý nápad a připomínku.

A nyní náš návrh konkrétních námětů:

Kulturní programy
--------------------------------------
V případě, že budete pořádat speciální vánoční akce (koncerty, výstavy, vánoční prohlídky apod.) nebo plánujete speciální silvestrovský program, prosíme o zaslání termínů a základních informací o akcích na e-mail ois@ckrumlov.cz.

Otevření muzeí, expozic a galerií
--------------------------------------
K svátečním chvílím též patří návštěva galerií, muzeí a expozic. Rádi bychom tedy s provozovateli těchto zařízení nabídli návštěvníkům adventních nedělí zajímavé výstavy a programy s vánoční tématikou, např. i s motivačními slevami apod.
Vaše návrhy můžete zasílat na e-mail ois@ckrumlov.cz

Restaurace
--------------------------------------
HOJ TY ŠTĚDRÝ VEČEŘE - kulinářské vánoce v Českém Krumlově. Zapojte se Vašimi návrhy speciálního vánočního menu do programu letošního Adventu a přispějte tak ke zpestření vánoční nabídky v Českém Krumlově.
Vaše návrhy vánočního menu (v ČJ, NJ, AJ) můžete zasílat na e-mail ois@ckrumlov.cz

Otevírací doba obchodů
--------------------------------------
Jedním z námětů je prodloužení otevírací doby obchodů, neboť návštěva města je spojena nejen s návštěvou kulturních akcí, ale též s nákupy. Rádi bychom tedy, aby alespoň o adventních nedělích byla otevírací doba prodloužena do 18.00 hodin, kdy končí i program ve městě.
Vaše návrhy můžete zasílat na e-mail ois@ckrumlov.cz.

Výzdoba města
--------------------------------------
Nedílnou součástí předvánoční atmosféry je i výzdoba města. I v letošním roce chceme kromě světelných prvků připravit výzdobu s tradičními motivy českých vánoc - ozdobené vánoční stromky, závěsné ozdoby z přírodních materiálů na historických lampách veřejného osvětlení v centru města apod.
S ohledem na zkušenosti z minulého roku (nevyváženost výzdoby v některých lokalitách) nebudeme ozdobené stromky distribuovat zájemcům z řad majitelů provozoven, ale umístíme je na předem zvolená místa.
S případnými dotazy či připomínkami se, prosím, obracejte na odbor životního prostředí a zemědělství MÚ - e-mail: Vlasta.Horakova@mu.ckrumlov.cz, nebo telefon 380 766 550, fax: 380 766 101.


Děkujeme za čas, který jste věnovali tomuto dopisu a těšíme se na Vaše názory a podněty.

Vaši pořadatelé krumlovského adventu, 11.10.2005
Město Český Krumlov
Městské divadlo Český Krumlov o.p.s.
Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o.--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum