Info servis > MailFórum > Turista > 2005

KCR-CK: Svatovaclavske slavnosti v Ceskem Krumlove 2005

Datum a čas: 15.9.2005 11:20 hod.

4. Svatováclavské slavnosti v Českém Krumlově
23. - 25. a 28. září 2005

Pocta svatému Václavovi, patronu české země a města Český Krumlov, vinařů a pivovarníků, podzimní oslava plná dobrého jídla a pití, spousty her, hudby a zpěvu, oslava státního svátku České republiky

Pořadatelé Svatováclavských slavností si Vás dovolují pozvat na bohatý kulturní program, který připravili pro tuto akci.

Slavnosti zahájí Svatováclavský trh na náměstí Svornosti s produkty hrnčířských dílen, perníkářů, řezbářů, kožešníků, sedlářů, loutkářů, košíkářů, tkadlen a dalších řemesel. Lidové zaměření slavností podtrhne kulturní program na náměstí, kde se vystřídá folk s folklórem, cikánskou muzikou či dětskými folklórními soubory z Čech a Moravy. V dalších částech města zazní i jiné hudební žánry. Výjimečné bude nocturno slovenské klezmerové kapely v synagoze, která je jinak nepřístupná veřejnosti. Od poledne tam představí sebe i své práce výtvarníci pobývající v ateliérech Egon Schiele Art Centra. O Svatováclavské noci pohladí hudba i v osmi bezplatně přístupných muzeích a galeriích.

O svatováclavském víkendu se mohou návštěvníci opět přidat k průvodu vinařů a pivovarníků a vybrat si ze dvou možností. Příznivce vína potěší vinné zámecké sklepy, výjimečně přístupné a nabízející ochutnávku, pivaři dají přednost pivní slavnosti a dechovce v pivovarských zahradách. Divadelní představení Komedie o chytrosti v podání Českokrumlovské scény, výstava frotáží, které se zrodí v místních ulicích, či koncert potěší na terase Hotýlku U Malého Vítka. V sobotu a v neděli se otevřou dveře běžně veřejnosti nepřístupné kaple sv. Václava a kostel sv. Víta, kde se ve sváteční středu uskuteční slavnostní koncert a Svatováclavská mše svatá s renesanční, barokní a klasickou hudbou.

Návštěvou slavností se zavděčíte i dětem - v rámci Dne otevřených srdcí budou mít děti do 15 let v doprovodu dospělého volný vstup do zajímavých objektů, např. Pohádkového domu, Muzea tortury, na zámeckou věž či do podzemí grafitového dolu. Pro zájemce o historii je výjimečně otevřen Letohrádek Bellarie v zámecké zahradě, kterou si mohou prohlédnout sami bez průvodce. V infocentru na náměstí se mohou všichni Václavové, podepsat do Pamětní knihy Svatováclavských slavností.

Na žádných krumlovských slavnostech nechybí hojnost dobrého jídla a pití, což žaludky návštěvníků, snažících se stihnout co nejvíce akcí z náročného programu, velmi ocení. Jedenáct vybraných restaurací nabídne speciální Svatováclavská menu - chutná jídla české kuchyně připravená dle starých receptů z tradičních surovin. Mnoho dobrot nabídnou i stánky s tradičně žádaným občerstvením.

Svatováclavské slavnosti ukončí v kostele sv. Víta středeční odpolední Slavnostní koncert k oslavě svátku sv. Václava a podvečerní Svatováclavská mše svatá.

Přijďte se podívat, přijďte se bavit.

Další informace:
http://www.ckrumlov.info/docs/cz/ad2005091501.xml
http://www.ckrumlov.info/docs/cz/atr36.xml

S pozdravem,
Mgr. Lubor Mrázek
správce OIS regionu Český Krumlov
E-mail: mrazek@ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum