Info servis > MailFórum > Turista > 2005

Workshop Nove skoly digitalni fotografie v Ceskem Krumlove

Datum a čas: 13.9.2005 16:05 hod.

Ve dnech 16. - 18. září 2005 se v Českém Krumlově uskuteční Workshop Nové školy digitální fotografie, který organizuje Centrum FotoŠkoda (Palác Langhans Praha - největší prodejní centrum fotografických služeb a techniky vč. galerie v ČR) ve spolupráci se společností Olympus C&S. Partnery akce jsou Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o. a MCU vydavatelství Unios s.r.o.

Lektorem workshopu Mgr. Pavel Scheufler, který lektorsky zabezpečuje i stávající kurzy Nové školy digitální fotografie, jež na podzim 2005 začínají již svůj 3. ročník. Akce se zúčastní 18 fotografů. V rámci programu budou účastníci fotografovat Český Krumlov, navštíví Fotoateliér Seidel, setkají se s českokrumlovským fotografem Ing. Liborem Sváčkem, vytisknou nejúspěšnější fotografie a připraví z nich výstavu.

Český Krumlov jako místo 1. oficiálního workshopu bylo zvoleno pro svou mimořádnou fotogeničnost a krásu a také pro sepětí s myšlenkou setkávání minulosti s přítomností, s unikátním geniem loci.

V Českém Krumlově je dochována naprosto ojedinělá památka - Fotoateliér Josefa Seidela - "nekorunovaného krále šumavských fotografů", který je zcela mimořádným fenoménem pro minulost, současnost i budoucnost fotografické tvorby. Workshop je realizován v souvislosti s projektem rehabilitace Fotateliéru Seidel a navazuje především na odkaz Seidelova fotografického díla.

Vybrané fotografie účastníků workshopu budou ve své elektronické podobě vloženy do založené fotografické sbírky "Tvář Českého Krumlova", jejíž vznik se ve Fotoateliéru Seidel plánuje. V závislosti na výsledcích 1. ročníku workshopu bude rozhodnuto o jeho každoročním opakování a případném založení tradice českokumlovských fotografických workshopů.

Mimořádným efektem workshopu je také to, že nejlepší fotografie vytvořené v jeho průběhu budou obratem digitálně vytištěny, zarámovány a instalovány na výstavě. Tuto část workshopu zabezpečuje Studio Sluka na tiskárně Epson.

Výstava bude veřejnosti k dispozici v nově zpřístupněné "Galerii Pasáž" v Hradební ulici. Objekt, ve kterém se Galerie nachází, je majetkem Českokrumlovského rozvojového fondu, spol. s r.o. a byl letos nově opraven. Provozovatelem galerie je Unios CB s.r.o. Výstava prací účastníků workshopu bude první expozicí v těchto dosud nevyužívaných prostorách.

Vernisáž výstavy proběhne na závěr workshopu v neděli 18. září 2005 v Galerii Pasáž v 15.00 hodin. Výstava bude volně přístupná návštěvníkům pasáže a potrvá do 18.října 2005.

Centrum FotoŠkoda
Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o.
MCU vydavatelství Unios s.r.o.

Další informace:
Lektor kurzu: Mgr. Pavel Scheufler, pavel@scheufler.cz, tel: +420 602 613 194--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum