Info servis > MailFórum > Turista > 2005

KCR-CK: Dnes mimoradny jazzovy koncert v Ceskem Krumlove

Datum a čas: 18.8.2005 10:15 hod.

Příznivá předpověď počasí pro dnešní večer přiměla organizátory festivalu Jazz na konci léta k tomu, že zařadili mimořádný koncert:

DUO TOM A BERY
Tomáš Hanzlíček - ak. kytara
Eva Beránková - flétna, perkuse

Terasa U Malého Vítka, čt 18.8., 19.30 hod.

Duo Tom a Bery vzniklo v létě 2003 obnovením předchozí spolupráce bývalých spolužáků plzeňské konzervatoře. Kytarista Tomáš Hanzlíček a flétnistka Eva Beránková mají ve svém repertoáru klasické skladby barokní až současné (Bach, Handel, Castello, Telemann, Piazzolla, Domeniconi, Rodrigo, Machado, Assad aj.). Koncertní program prokládají jazzovými standardy. Na Evin námět společně vytvořili zábavné hudební vystoupení pro rodiče s dětmi Tom a Bery s princezničkami, s nímž od prosince úspěšně vystupují. Tom a Bery kromě koncertu klasických nebo jazzových pravidelně učinkují při vernisážích a společenských akcích.

V říjnu 2003 natočilli demo snímek v plzeňském studiu AVIK.

Tomáš Hanzlíček (1975) – vystudoval plzeňskou konzervatoř a v současnosti pokračuje na pražské AMU u profesora Milana Zelenky. Kromě klasické kytary se věnuje také jazzové baskytaře. V divadle J. K. Tyla účinkuje v muzikálovém souboru. Účastní se pravidelně mezinárodních soutěží a kurzů (2. místo Kutná Hora, 3. místo Zory, Polsko).

Eva Beránková – Sedláčková (1975) – pochází z Aše, vystudovala plzeňskou konzervatoř u profesorky Jany Brejchové. Dříve při sólových koncertech vystupovala v doprovodu Jany Jechové. Základy jazzové hry získala v chebské undergroundové kapele MG801 a od Jiřího Stivína. Letos podruhé se zučastní mezinárodních jazzových kurzů v Praze. Napsala scénář Zábavné hudební vystoupení Tom a Bery s princezničkami.

S pozdravem,
Josef Šmejkal
josef.smejkal@razdva.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum