Info servis > MailFórum > Turista > 2005

KCR-CK: Slavnostni otevreni opraveneho hradu Vitkuv Hradek

Datum a čas: 26.6.2005 14:55 hod.

Slavnostní otevření opraveného hradu "Vítkův Hrádek" se uskuteční v sobotu 9. července 2005 od 12:00 hodin na Svatém Tomáši.

Program slavností:
10:00 - mše v kostele v osadě Svatý Tomáš
11:30 - projevy čestných hostů
12:00 - vysvěcení a otevření hradu Vítkův hrádek a vyhlídkové plošiny na hradě

Tato významná kulturní památka, kterou v roce 1990 převzala obec Přední Výtoň od Armády ČR, byla až do dnešních dnů z důvodu havarijního stavu veřejnosti nepřístupná. V roce 1998 vzniklo "Občanské sdružení Vítkův Hrádek", které si pronajalo zříceninu hradu na 10 let a postupně naplňovalo cíl - zastavit devastaci této památky a provést její stavební zajištění, stejně jako kulturní obnovu.

Vznikl projekt nazvaný "Vítkův Hrádek - obnova kulturní památky - symbol vzájemnosti", který usiluje usiluje ve svém důsledku o zpřístupnění hradu široké veřejnosti a vytvoření kulturního místa k prezentaci historie hradu i díla Adalberta Stiftera a pořádání různých kulturních akcí. V neposlední řadě bude zřícenina sloužit i jako rozhledna.

Díky podpoře Ministerstva kultury ČR, Jihočeského kraje, sponzorů a dárců se tyto plány daří naplňovat a v letošním roce 200. výročí narození Adalberta Stiftera bude hrad s nově vybudovanou vyhlídkovou plošinou připraven přivítat první návštěvníky. K datu slavnostního otevření by měla být dokončena i naučná stezka spolu s malou publikací o historii hradu a o Adalbertu Stifterovi.

Další informace a fotografie:
http://www.ckrumlov.info/docs/cz/ad2005062601.xml

S pozdravem,
Mgr. Lubor Mrázek
správce OIS regionu Český Krumlov
E-mail: mrazek@ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum