Info servis > MailFórum > Turista > 2005

KCR-CK: Ve Frymburku zacinaji zitra slavnosti

Datum a čas: 9.6.2005 9:16 hod.

Už zítra (10. června) v podvečer začnou ve Frymburku tradiční slavnosti. Zábavná akce, kterou pořádá občanské sdružení Lipno - Dunaj společně s obcí Frymburk již pošesté, potrvá až do neděle. Její návštěvníci se mohou těšit na bohatý kulturní program pro děti i dospělé.

Slavnosti začnou v pátek v 18 hodin na frymburském náměstí. "Návštěvníky uvítá orchestr s názvem Péro za kloboukem, o hodinu později slavnosti oficiálně zahájí starosta Frymburka Oto Řezáč. Poté se spustí lavina radovánek a veselí," uvedl předseda pořadatelského sdružení Lipno - Dunaj Martin Nekola. Páteční večer podle něho dále zpestří romská kapela Mulatčag a také Papouškovo sirotci. Páteční program završí ohňostroj.

"Na sobotu a neděli je připraveno několik divadelních představení pro děti, nohejbalový a fotbalový turnaj a jiné sportovní soutěže, dále koncert bigbeatových kapel či představení Aloise Náhlovského," podotkl Nekola. Připomněl, že slavnosti skončí v neděli až v odpoledních hodinách.

Vloni na Frymburské slavnosti zavítalo kolem 3 tisíc lidí. Organizátoři očekávají, že letos se počet návštěvníků ještě zvýší. "V tomto týdnu se na nás obracela řada turistů, kteří se zajímali právě o slavnosti ve Frymburku. Jedná se totiž o významnou akci, která zcela jistě přiláká nejen místní obyvatele, ale i návštěvníky Lipenska," řekla vedoucí lipenského informačního centra Soňa Bicanová. Doplnila, že slavnosti mohou návštěvníci navštívit zdarma, vstupné zaplatí pouze u některých koncertů či divadelních představení.


Ivana Kerlesová, agentura komunik
E-mail: kerlesova@komunik.cz


--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum