Info servis > MailFórum > Turista > 2005

KCR-CK: Lipensko uz neni jen mistem vodnich sportu

Datum a čas: 24.5.2005 21:34 hod.

K Lipenskému jezeru už lidé nejezdí pouze za vodními sporty a rekreací. Oblast Lipenska se totiž postupně stává místem aktivního odpočinku, kde je možné v létě kromě koupání a surfování využívat nabídku řady programů pro volný čas, například výletů na kanoích, horolezectví nebo rekreační chůze s lyžařskými holemi označované jako Nordic Walking.

"Od té doby, co u nás v obci funguje informační centrum, které podobné programy nabízí, se k nám turisté jen hrnou. Máme i zpětnou vazbu od místních podnikatelů, například provozovatelů ubytování, kteří si činnost centra velmi pochvalují. O programy, díky nimž se návštěvníci obce podívají také do širšího okolí, je skutečně velký zájem," uvedl starosta obce Lipno nad Vltavou Zdeněk Zídek.

Informační centrum v Lipně nad Vltavou bylo oficiálně zprovozněno počátkem loňského června jako první centrum regionálního charakteru na Lipensku. Již od počátku bylo jeho působení založeno na rozvětvené spolupráci podnikatelů z Lipenska mezi sebou, podnikatelů s místními obcemi, oblastí Lipenska s Českým Krumlovem, Jihočeským krajem, Jihočeskou centrálou cestovního ruchu, Českou centrálou cestovního ruchu a dále na kooperaci Lipenska s Horními Rakousy a Dolním Bavorskem. "Od svého vzniku v loňském roce se zabýváme řadou činností – turistům poskytujeme kvalifikované informace, zprostředkováváme ubytování, prodáváme mapy, turistické průvodce, fotografické filmy, zahraniční tisk, pohlednice a suvenýry, zpřístupňujeme internet a hlavně organizujeme sportovní a kulturní animační programy," uvedla vedoucí informačního centra Soňa Bicanová.

Jen pro letošní letní sezónu má centrum připraveno na 25 různých programů, mimo jiné i výlety na kolech nebo na kanoích, horolezecké túry, raftingovou plavbu, Nordic Walking, střelbu pistolemi. Turisté budou moci nově využít také nabídku výletů lipenskou krajinou na in-line bruslích, rehabilitačně-rekondičních zájezdů do třeboňských lázní, procházek Medvědí stezkou nebo prohlídek kláštera ve Vyšším Brodě. Tradičně pak budou pro zájemce připraveny i kulturní programy, jako prohlídka hradu Rožmberk s Bílou paní nebo podvečerní prohlídka Zámku Český Krumlov.

Fakt, že okolí Lipenského jezera už neláká pouze milovníky vodních sportů, ale i další klienty, vítají zejména podnikatelé. "Fungujeme přibližně rok a naši klienti využívají skutečně ve velké míře nabídku programů pro volný čas, které místní infocentrum nabízí. A protože v Lipně už nemusejí jen chodit k vodě, ale mohou se účastnit celé řady výletů, drží je to u nás déle. To je přínos pro všechny podnikatele na Lipensku, ale i pro obec, která se tak dostává do širšího povědomí," doplnila Zuzana Holečková, spolumajitelka penzionu U Draka v Lipně nad Vltavou.

Ivana Kerlesová, agentura komunik
E-mail: kerlesova@komunik.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum