Info servis > MailFórum > Turista > 2005

KCR-CK: Cesky Krumlov - perla staleti, autogramiada fotograficke publiklace

Datum a čas: 15.4.2005 9:14 hod.

Ve čtvrtek 21. dubna 2005 začne v 17 hodin v knihkupectví Expedice, Masná 157, Český Krumlov autogramiáda fotografické publiklace "Český Krumlov - perla staletí". Autorem fotografií je Antonín Holub, autorkou textů Anna Kubíková.

Krumlov je v knize představen v celé své historické kráse a nádheře. Autor provádí čtenáře městem během čtyř ročních období - jara, léta, podzimu a zimy. Při listování knihou se člověku až tají dech nad nádherou tohoto jedinečného klenotu mezi českými městy.

Kniha je svým způsobem exkluzivní. Její exkluzivita spočívá v tom, že kromě mnoha barevných snímků ze současnosti obsahuje také řadu (přesně 23) emotivně laděných černobílých snímků z Krumlova šedesátých let minulého století. Autor totiž tehdy v Krumlově fotografoval jako student pražské Akademie múzických umění a měl možnost vidět Krumlov přes objektiv svého fotoaparátu z mnoha dnes již nepřístupných míst. Podařilo se mu tak mistrným způsobem zachytit atmosféru tehdejšího Krumlova.

Ve střední části knihy jsou představeny také některé skvosty z interiérů několika českokrumlovských objektů - zámku, chrámu sv. Víta, kláštera a muzea.

V knize je panoramatická mapa historického centra Českého Krumlova a zámku. Čtenář zde nalezne erby nejdůležitějších krumlovských panských rodů a erb města. V závěru knihy je pro snažší orientaci umístěn také místopisný rejstřík

Další informace:
http://www.ckrumlov.info/docs/cz/ad2005041501.xml

S pozdravem,
Mgr. Lubor Mrázek
správce OIS regionu Český Krumlov
E-mail: mrazek@ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum