Info servis > MailFórum > Turista > 2005

KCR-CK: 9.4.2005 - Setkani modrych baretu v Ceskem Krumlove

Datum a čas: 7.4.2005 0:05 hod.

V sobotu 9. dubna 2004 se v Českém Krumlově uskuteční setkání vojáků, kteří v minulosti působili v mírových silách OSN a měli tu čest nosit baret světle modré barvy.

Právě v Českém Krumlově vznikla v roce 1990 výcviková základna českých modrých baretů. Až do roku 2003, kdy byla základna zrušena, se zde připravovalo více než 3 500 modrých baretů (účastníků misí OSN) a dalších více než 6000 příslušníků Armády České republiky pro mírové operace NATO (SFOR, KFOR a další). Po splnění úkolů mise se vojáci vždy vraceli do Českého Krumlova.

V sobotu 9. dubna bude, přesně v 11.00 hodin, symbolicky u kanónů bývalé zámecké gardy na druhém nádvoří českokrumlovského zámku, zahájeno slavnostní setkání účastníků mírových misí OSN – Setkání modrých baretů. To se koná u příležitosti 13. výročí vyslání první jednotky do mírové mise OSN (v dubnu 1990 odešli první dobrovolníci z Výcvikové základny mírových sil OSN v Českém Krumlově do mise UNPROFOR.) Akci organizuje Výbor Jihočeské krajské organizace Sdružení válečných veteránů a bývalí příslušníci českokrumlovské základny ve spolupráci s velitelem posádky Boletice.

Zváni jsou nejen účastníci zahraničních misí a jejich rodinní příslušníci, ale všichni ti, kteří se rádi setkají s kamarády a vyberou si z bohatého programu. Připomínáme jen, že uniforma je vítána a modrý baret ještě více.

Další informace, podrobný program a fotografie:
http://www.ckrumlov.info/docs/cz/ad2005040601.xml

Předseda výboru
Jihočeské krajské organizace
Sdružení válečných veteránů ČR
Ing. Tibor Horváth

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum