Info servis > MailFórum > Turista > 2005

KCR-CK: Navsteva velvyslance Slovinske republiky a senatoru Slovinske a Ceske republiky v Ceskem Kru

Datum a čas: 5.3.2005 12:38 hod.

Ve čtvrtek 3. března navštívila Český Krumlov pětičlenná oficiální delegace výboru pro mezinárodní vztahy a evropské záležitosti Státní rady Republiky Slovinsko spolu se slovinským velvyslancem J. E. Drago Mirošičem. Doprovázeli je tajemník Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu Parlamentu ČR Petr Fleischmann, místopředseda výboru Jiří Pospíšil a člen výboru senátor Tomáš Jirsa.

Hosty, které přijal starosta JUDr. František Mikeš, potěšilo osmileté aktivní partnerství Českého Krumlova a slovinského Slovenj Gradce. Obě země spojuje čerstvé členství v EU, proto se i rozhovory na českokrumlovské radnici týkaly evropského společenství. Obě strany si vyměnily zkušenosti se získáváním finančních prostředků z unie, o jehož úspěšnosti rozhodují tři podmínky - kvalitní projekty, umět je prosadit, a poté prostředky beze zbytku využít. Starosta Mikeš konstatoval, že zatímco ve státech západní Evropy slouží příspěvky z EU hlavně k rozvoji lidských zdrojů, u nás je stále ještě potřebujeme ke zlepšení infrastruktury.

Návštěva Českého Krumlova byla součástí čtyřdenního pobytu slovinské delegace v ČR - kromě jednání se zástupci Senátu Parlamentu ČR v Praze měli před příjezdem do Č. Krumlova v programu i návštěvu Hluboké nad Vltavou. Naši zemi Slovinci opustí v pátek.

Další informace a fotografie:
http://www.ckrumlov.info/docs/cz/ad2005030501.xml

Jana Zuziaková
Městský úřad Český Krumlov
Kancelář starosty, oddělení styku s veřejností a médii
nám. Svornosti 1
CZ - 381 01 Český Krumlov
tel: +420 380 766 328
mob: +420 606 635 249
fax: +420 380 766 811
e-mail: jana.zuziakova@mu.ckrumlov.cz


--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum