Info servis > MailFórum > Turista > 2015

SPORT-CK: Ceskokrumlovsti badmintoniste vstupuji do nove extraligove sezony

Datum a čas: 9.10.2015 14:24 hod.

Již tuto sobotu vstoupí utkáním proti soupeřům z Masarykovy univerzity Brno, loňským stříbrným medailistům, družstvo SK Badminton Český Krumlov do letošního ročníku Extraligy smíšených družstev v badmintonu.

Krumlovský kádr doznal oproti minulé sezóně mírných změn. Mužskou jedničkou týmu bude Jaromír Janáček. K němu se i letos připojí loňská opora Maximilián Kořený, dále pak nové posila z Bulharska Dimitar Dělčev a také z TJ Sokola Křemže přestoupivší teprve šestnáctiletý Petr Beran. Pátým hráčem na soupisce bude Pavel Florián, který sice již ukončil aktivní mezinárodní kariéru, ale je připravený pokud se bude cítit dobře, pomoci ve čtyřhře.

Protože Hana Milisová, první hráčka českého žebříčku, se zotavuje po operaci natržené Achillovy šlachy, bude se dámská část týmu opírat pouze o dvě hráčky, a sice trojnásobnou mistryni ČR ve čtyřhře Lucii Černou (tituly vyhrála právě s H. Milisovou) a o nejlepší krumlovskou juniorku Sabinu Milovou. Sobotní utkání bude prvním v celé základní části soutěže a Brno není na úvod zrovna lehkým soupeřem. Sezónní cíle krumlovských se však nemění. "Základním úkolem je podat vždy stoprocentní výkon, proti výrazně silnějším soupeřům obstát se ctí a vyhrát nějaká z domácích utkání. Je mi jasné, že proti soupeřům, kde často jsou jen dva hráči kmenovými členy daného klubu, který jinak tvoří samé posily, bude velice těžké se prosadit. Kdyby se nám podařilo probojovat do čtvrtfinále, což zaručuje udržení extraligové příslušnosti i na další sezonu, tak budu určitě spokojený. Věřím, že v případném čtvrtfinále bude již stoprocentně zpátky i Hanka Milisová. Probojovat se do finálového turnaje play-off a prát se i o medaile, to vidím v letošní sezoně spíše jako velký sen. Na atmosféru a zejména domácích utkání se všichni moc těšíme a je to něco, co nás bude ještě více motivovat," říká předseda a hlavní trenér klubu Radek Votava.

Loni vybojovali českokrumlovští bronzové medaile. Jak se jim bude dařit letos? I Vy můžete být u toho. Přijďte je povzbudit již tuto sobotu 10. října od 11:00 hodin do Sportovní haly (Chvalšinská 111, Český Krumlov). Těšíme se na Vás!


Pavel Florián
420721837279
www.badmintonckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum