Info servis > MailFórum > Turista > 2005

KCR-CK: Den s handicapem v Ceskem Krumlove zaujal porotce vyznamnych narodnich soutezi

Datum a čas: 22.2.2005 16:59 hod.

Českokrumlovská akce Den s handicapem, den bez bariér 2004 se dostala mezi pět nejlepších projektů ve své kategorii, které byly nominovány na cenu Národní rady zdravotně postižených ČR v soutěži Mosty.

O ceny v národní soutěži Mosty se ve třech kategoriích (instituce veřejné správy, nestátní subjekty a zvláštní cena) ucházelo bezmála 100 projektů. V kategorii pro "nestátní subjekty" získal výroční cenu projekt "Bez bariér" akciové společnosti Philip Morris ČR a.s., který se zaměřuje na bezbariérový přístup v kinech a divadlech v různých městech ČR. Českokrumlovský projekt získal Čestné uznání Národní rady pro zdravotně postižené.

Slavnostní vyhlášení výsledků národní soutěže Mosty proběhlo ve čtvrtek 17. února 2005 v paláci na Žofíně. Udělování cen zahájil místopředseda vlády ČR a ministr spravedlivosti Pavel Němec. Čestné uznání pro akci Den s handicapem, den bez bariér převzal Radomír Přibyl, člen Kiwanis klubu Český Krumlov.

V pátek 18. února 2005 proběhlo již po třetí předávání CzechTourism Prize u příležitosti konání veletrhu Holiday World. Celý akt se uskutečnil v Lapidáriu Pražského výstaviště v Holešovicích. Ředitel CzechTourism Rostislav Vondruška spolu s členy odborné poroty předali ceny v pěti kategoriích. Po loňském vítězství v kategorii Destinační management se Český Krumlov neztratil ani v letošním roce. V kategorii Významný počin při doplňování spektra turistických produktů získal diplom trojlístek organizátorů Dne s handicapem a Průvodce Českým Krumlovem pro handicapované - tedy Kiwanis klub Český Krumlov, Město Český Krumlov a Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o.

Do třetice byl Český Krumlov nominován i na cenu odborného časopisu TTG - Travel Trade Gazette Czech Republic v kategorii Region nebo město, jehož služby nejvíce oceňujete. Cenu v této kategorii získala stejně jako v letech 2003 a 2004 Praha, jako druhé byly vyhodnoceny Jižní Čechy a jako třetí Slovácko.

Další informace:
http://www.ckrumlov.info/docs/cz/ad2005022201.xml

S pozdravem,
Ing. Tibor Horváth
Manager OIS
Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o.
provozovatel Oficiálního informačního systému města a regionu Český Krumlov
Tel: 380 704 614, fax 380 704 619, mob. 606 422 628
Email: tibor.horvath@ckrf.ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum