Info servis > MailFórum > Turista > 2013

Setkani prezidentu Ceske a Rakouske republiky v Ceskem Krumlove

Datum a čas: 15.10.2013 12:40 hod.

Setkání prezidentů České a Rakouské republiky v Českém Krumlově

Pátek 18. října 2013 si město Český Krumlov zapíše do své kroniky další významnou událost. Tou bude setkání prezidenta České republiky pana Miloše Zemana a prezidenta Rakouské republiky J.E. pana Heinze Fischera. Akce je významná nejen proto, že se koná v Českém Krumlově, ale také pro to, že se jedná o první zahraniční návštěvu, kterou český prezident pan Miloš Zeman přijímá mimo hrad.

Na setkání je pozváno mnoho významných hostů a zúčastní se jí také starostové měst a obcí Českokrumlovska, kteří s sebou přivezou i prapory svých obcí. Ty budou v rukách praporečníků lemovat červený přístupový koberec a zdobit tak slavnostní přivítání obou prezidentů v Českém Krumlově.

Pozvání přijali také starosta partnerského města Vöcklabruck pan Herbert Brunsteiner a starosta Freistadtu pan Christian Jachs.

Mezi další významné hosty patří např. hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola, JUDr. František Mikeš, bývalý starosta Českého Krumlova a současný 1. náměstek ministra kultury či českokrumlovský vikář JCDr. Václav Pícha.

Setkání se uskuteční v areálu státního hradu a zámku. Veřejnost je vítána a může se zúčastnit tohoto setkání, a to na I. nádvoří zámku, které bude zpřístupněno od 9:00 hod. Prohlídkové trasy zámku, budou v tento den uzavřeny.

Výběr z programu:
9:00 otevření I. nádvoří pro veřejnost
10:45 příjezd pana Miloše Zemana, prezidenta České republiky na I. nádvoří
přivítání starostou města Mgr. Daliborem Cardou, hejtmanem Jihočeského kraje Mgr. Jiřím Zimolou a kastelánem PhDr. Pavel Slavkem
11:00 příjezd J.E. pana Heinze Fischera, prezidenta Rakouské republiky k hlavní bráně na I. Nádvoří
přivítání prezidenta Rakouské republiky prezidentem České republiky v prostranství před vstupem na II. nádvoří
11:25 soukromé setkání prezidentů v Zrcadlovém sále
12:25 setkání se starosty regionu a představiteli města Český Krumlov
13:15 setkání se zástupci tisku v Zrcadlovém sále
14:00 společný oběd prezidentů v hotelu Růže
15:05 návštěva Zemské výstavy v Regionálním muzeu
15:30 ukončení návštěvy a odjezd do Freistadtu

Vstup na mediální příležitosti pro fotografy, TV a píšící je možný pouze po předchozí akreditaci.

Kancelář prezidenta republiky přijímá žádosti o akreditace novinářů na setkání prezidentů v Českém Krumlově od pátku dne 11. října 2013 od 15.00 hodin do středy dne 15. října 2013 do 15.00 hodin. Žádost o akreditaci lze Kanceláři prezidenta republiky doručit pouze prostřednictvím formuláře na internetové adrese www.hrad.cz/akreditace. Na pozdější žádost o akreditaci nebude brán zřetel.


Olga Kneiflová BBS.
Referent PR, tisková mluvčí

město Český Krumlov
náměstí Svornosti 1
Český Krumlov
e-mail olga.kneiflova@mu.ckrumlov.cz
tel: 380 766 121, GSM: 608 762 403