Info servis > MailFórum > Občan > 2010

IVS-CK: Prohlednete si pamatky v mapovem portalu

Datum a čas: 2.12.2010 14:02 hod.

Město Český Krumlov připravilo nový mapový projekt Management historického dědictví. Pro veřejnost je nyní zpřístupněna mapa zaměřená na publikaci památkově chráněných objektů a území nacházejících se na území města. Památkově chráněné objekty jsou načítány z agendy Pasport památek. Po kliknutí na ikonu objektu se zobrazí tzv. vizitka objektu s fotografií, stručným popisem památky a odkazy do Pasportu památek a na MonumNet Národního památkového ústavu.

V mapě je možné zobrazit kromě Základní podkladové mapy a současných Leteckých snímků navíc i Historické letecké snímky z let 1947, 1974 a 1992, vyhledávat adresy a památky, zjistit souřadnice GPS, či tisknout mapu. Obsahem jsou také vrstvy Projekty a vize a Doprava a možnost přepínat mezi touto mapou a Turistickou mapou pomocí tlačítka v levém horním rohu.

Tento projekt vznikl v rámci zpracování syntetické části Management plánu pro historické centrum města Český Krumlov - 2. fáze. Jedná se o projekt, který byl finančně podpořen Ministerstvem kultury.

Management plán je systém kontroly, ochrany a regulace využívání a rozvoje památky UNESCO. Předpokládaným přínosem by měl být vznik dlouhodobé koncepce města v oblasti péče o památku UNESCO, monitoring, management v oblasti ochrany a hospodaření s historickým statkem.

Více informací najdete na této adrese: http://obcan.ckrumlov.info/docs/cz/20101126093219_management_historickeho_dedictvi_mapy.xml

Mgr. Jitka Augustinová
tisková mluvčí

kancelář starosty
město Český Krumlov
náměstí Svornosti 1
381 01 Český Krumlov
tel.: 380 766 121
GSM: 602 491 448
e-mail: jitka.augustinova@mu.ckrumlov.cz
WWW: http://www.ckrumlov.cz/obcan

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum