Info servis > MailFórum > Turista > 2010

IVS-CK: Prace na prohrabce Vltavy pokrocily pod Lazebnicky most

Datum a čas: 16.3.2010 14:20 hod.

Protipovodňová opatření prvních dvou etap na řece Vltavě v Českém Krumlově pokročily v průběhu zimy do lokality pod Lazebnickým mostem. Na horním úseku stavby, od Benešova mostu až po Ostrov, zbývá úprava a zazelenění břehů a vybavení mobiliářem. Na spodní části se bude pracovat na prohrábce řeky, zpevnění břehů, stavbě ostrůvku za pilířem Lazebnického mostu, úpravách výstupních míst pro vodáky, zazelenění břehů a instalaci mobiliáře. Od poloviny března začnou také opravy a vysprávky Linecké ulice, která byla poničena těžkou technikou. Práce na úpravách koryta a břehů Vltavy by měly být dokončeny podle harmonogramu do léta 2010. Stavební společnost pracovala na úpravách řeky prakticky nepřetržitě i v zimních měsících, aby minimalizovala zásah stavby do letní vodácké sezóny. Kompletní informace včetně fotogalerie, upozornění nebo informací o průběhu stavby jsou zveřejňovány na webových stránkách www.ckrumlov.cz/vltava.

Rekonstrukce Linecké ulice
Od 22. března by měly v Linecké ulici začít opravy a vysprávky vozovky. Termín může být ještě posunut v závislosti na počasí. "Ještě před zahájením prací na protipovodňových úpravách řeky se město dohodlo se stavební společností Zvánovec na opravách vozovky. Těžká technika, která se prakticky denně dopravovala na stavbu, představovala pro komunikaci výraznou zátěž. V prosinci po ukončení prací na horním úseku stavby město a stavební firma provedly pasport Linecké ulice a stanovily, které části firma musí opravit a lokálně předláždit," upřesnil vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Miroslav Hála.
Od března do května může být doprava v Linecké ulici dílčím způsobem omezena, celková uzavírka zatím plánována není. Opravy se týkají mostu dr. Edvarda Beneše a celé Linecké ulice až po most u Domu dětí a mládeže.

Více se můžete dočíst v březnovém vydání Zpravodaje města Český Krumlov nebo na www.ckrumlov.cz/obcan


Mgr. Jitka Augustinová
tisková mluvčí

kancelář starosty
město Český Krumlov
náměstí Svornosti 1
381 01 Český Krumlov
tel.: 380 766 121
GSM: 602 491 448
e-mail: jitka.augustinova@mu.ckrumlov.cz
WWW: http://www.ckrumlov.cz/obcan

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum