Info servis > MailFórum > Turista > 2009

KCR-CK: Zlaty adventni vikend v Ceskem Krumlove

Datum a čas: 16.12.2009 14:55 hod.

Poslední, zlatý adventní víkend vdechne do Českého Krumlova dobročinnou atmosféru a přinese mimo jiné i Českou mši vánoční nebo společné zpívání u vánočního stromu. V městském útulku se konají v pátek Psí Vánoce, v zámecké Jízdárně v sobotu Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby v podání Smyčcového orchestru Český Krumlov a v městském divadle v neděli odehrají pohádku O Perníkové chaloupce. Tradiční adventní neděle na náměstí Svornosti bude během zlaté neděle v duchu mezinárodního zpívání Tiché noci u vánočního stromu a také poslední možnosti, jak nakoupit na vánočním jarmarku.
Kompletní program Adventu a Vánoc 2009 v Českém Krumlově je zveřejněn na www.ckrumlov.cz/advent2009.

Pátek 18. prosince od 13 do 18 hodin, v městském útulku v Kaplické ulici
Psí Vánoce
O Vánocích se v Českém Krumlově nezapomíná ani na opuštěné pejsky. Psí Vánoce v městském útulku pořádá Odbor životního prostředí a zemědělství Městského úřadu Český Krumlov 18. prosince. Opuštěným pejskům je možné přinést krmení, nebo přispět finančně - kdykoli přímo v útulku nebo na konto útulku č.ú.: 19-221 241/0100, VS: 9616.
Na Psí Vánoce pořádali sbírku i žáci v ZŠ T. G. Masaryka, Kaplická a Plešivec. V letošním roce podpoří společnosti Profi-Service, Grass Czech a Sodexo městský útulek finanční hotovostí ve výši 15 tisíc Kč a krmením pro psy.

Sobota 19. prosince od 19:30, Zámecká Jízdárna
Hej mistře - Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby
Oblíbenou Českou mši vánoční Jana Jakuba Ryby Hej mistře odehraje Smyčcový orchestr Český Krumlov a jeho host pěvecký sbor Česká píseň Prachatice. V prvé polovině zazní Koncertantní symfonie pro kontrabas, violu a orchestr K. Ditterse von Dittersdorfa. Sólové party: kontrabas Petr Vyroubal, viola Aleš Křivský. Dirigent: Martin Peschík, Sbormistr: Václav Kraus.

Neděle 20. prosince 15 hodin, Městské divadlo
Divadlo Duha Polná - O Perníkové chaloupce
Dramatizace známé pohádky Boženy Němcové prostřednictvím zajímavého ztvárnění a osobitého hereckého projevu. Představení je provázeno scénickou hudbou a veselými písničkami. Délka představení bude cca 55 minut, vstupné 50 Kč.

Neděle 20. prosince 17 hodin, náměstí Svornosti
Společné zpívání u vánočního stromu
Každoročně se českokrumlovští občané scházejí o poslední adventní neděli na náměstí Svornosti, aby si společně zazpívali Tichou noc. Tichou noc v různých světových jazycích si společně s občany města všech národností zazpívají Sam Korčák, David Rajdl, Zdeněk Novotný nebo Josef Papoušek. Program zpestří také děti z českokrumlovských mateřských a základních škol.

Čtvrtek 17. prosince od 18 hodin, Jezuitský sál Hotelu Růže
Nesem Vám noviny
Předvánoční koncert Jihočeské komorní filharmonie a pěveckých sborů Brumlíci a Medvíďata.

Čtvrtek 17. prosince od 17 hodin, Městské divadlo - zkušebna
Malá vánoční besídka Krumlovských pištců láká návštěvníky k poslechu a zazpívání si vánočních písní a koled s Písklaty, Pážaty i Přípravkou.


Čtvrtek 17. prosince od 18 hodin, Sál Základní umělecké školy
Vánoční koncert žáků ZUŠ

Pátek 18. prosince od 19 hodin, Hotýlek a hospoda U Malého Vítka
Zrcadla
Tradiční předvánoční koncert skupiny Zrcadla spojený se zdobením perníku si návštěvníci užijí U Malého Vítka. Rodiny s dětmi jsou vítány, vstup je volný.

Neděle 20. prosince 15 hodin, Jezuitský sál Hotelu Růže
Čas radosti, veselosti
Předvánoční zpívání Medvíďat a hostů


Příští týden se můžete těšit na Živý betlém, Štědrý den, Medvědí Vánoce a Svatý Silvestr.

Generálním partnerem Adventu a Vánoc v Českém Krumlově je Budějovický Budvar, n. p.
Hlavními partnery Adventu a Vánoc v Českém Krumlově jsou Česká centrála cestovního ruchu - Czech Tourism, Schwan Cosmetics CR, s. r. o., Grass Czech, s. r. o.
Partnery akce jsou Raiffeisenbank, a. s. a Hotel Bellevue.

Mgr. Jitka Augustinová
tisková mluvčí

město Český Krumlov
kancelář starosty
náměstí Svornosti 1
Český Krumlov
E-mail jitka.augustinova@mu.ckrumlov.cz
Tel: 420 380 766 121
GSM 420 602 491 448


--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum