Info servis > MailFórum > Turista > 2009

KCR-CK: Mimoradny vanocni koncert

Datum a čas: 10.12.2009 11:30 hod.

Přijměte pozvaní a prožijte adventní atmosféru varhaní hudby.

Dovolujeme si Vás pozvat na mimořádný vánoční koncert
ORGEL SPONTAN ČESKÝ KRUMLOV 1309-2009
věnovaný k 700. výročí města Český Krumlov
//Mag. Dr. Rainer KÖNIG-HOLLERWÖGER (Vídeň, Znojmo)//

v pátek, 11. prosinec 2009 v 19,30 hodin
Klášter Rytířského řádu křižovníků s červenou hvězdou (Minoritský klášter), Latrán č.p. 50, Český Krumlov

Varhanní koncert z koncertní řady ORGEL SPONTAN INTERNATIONAL //St. Florian b. Linz, Görlitz, Brno, Znojmo, Wien, Freistadt, Telč...// na téma mezinárodní a náboženské komunikace zemí a měst.

Staré město Krumlov v Jižních Čechách se promění ve vánoční hudbu! Vaše domy, ulice, náměstí, kostely, váš hrad (váš zámek) a vaše řeka Vltava zazní spontánně jako varhanní hudba vídeňského umělce, vědce a kulturního filozofa mag. Dr. Rainera König-Hollerwögera. Ve světově známé vánoční písni "Tichá noc, svatá noc", středověké původní verzi (z 11. století) vánoční písně "Vyrostla růže", nabude zvuk varhan symfonických rozměrů.
Malíř, autor a skladatel vymaluje jako varhaník město malíře Egona Schieleho v tónech. Vzpomene přitom na mladou matku v nouzi a její dítě, na Julii Kührer z Pulkau/Rakousko, která dne 27.06.2006 beze stopy zmizela a je pohřešovaná, a na svatou Anežku Českou (nar. v Praze v roce 1211, zem. 1282), zakladatelku "Rytířského křížovnického řádu s červenou hvězdou", kteří sídlí v klášterním kostele bývalého minoritního kláštera v Českém Krumlově. Tento varhanní koncert je součástí oblíbené mezinárodní řady kulturních akcí a koncertů "ORGEL SPONTAN" a je věnován také městu Český Krumlov k jeho 700. výročí.
Umělec z Vídně hraje na nejstarší varhany v Českém Krumlově z let 1679-1682 se dvěma malými manuály, s 22 znějícími rejstříky a pedály.

Vstupné dobrovolné

ORGANIZAČNÍ TÝM ORGEL SPONTAN - IPS-WIEN
Bližší informace na:
http://www.ips-wien.at/event.aspx?eid=59&lc=os&lang=de
--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum