Info servis > MailFórum > Turista > 2009

KCR-CK: Prijmete pozvani na zahajeni adventu v Ceskem Krumlove

Datum a čas: 27.11.2009 10:38 hod.

Otevření vánočního jarmarku, vánoční inscenace pro děti v městském divadle, hudebně poetické zahájení adventu a slavnostní rozsvícení vánočního stromku na náměstí Svornosti - to jsou lákadla prvního adventního víkendu v Českém Krumlově. Kompletní program Adventu a Vánoc 2009 v Českém Krumlově je zveřejněn na www.ckrumlov.cz/advent2009.


***Neděle 29. listopadu od 17 hodin
Hudebně poetické otevření adventu spojené s rozsvícením vánočního stromu

Advent ekumenicky zahájí a požehnání pronese českokrumlovský vikář Václav Pícha a duchovní Církve československé husitské Lubomír Braný, starosta města Luboš Jedlička slavnostně rozsvítí vánoční strom. O hudební doprovod slavnostního podvečera se postará českokrumlovský Městský pěvecký sbor Perchta. Vánoční jedle letos měří 11 metrů a pochází od rodiny Mráčkových z Mojného.


***Neděle 29. listopadu od 15 hodin
Představení pro děti v Městském divadle - Divadelní agentura Koráb, Brno: Betlém
Vánoční inscenace Divadla Koráb s názvem Putování za hvězdou je adaptací klasického biblického příběhu o hvězdě zvěstující příchod Mesiáše. Vstupné je 50 Kč. Podle ředitele městského divadla Jana Vozábala jsou nedělní pohádky branou do světa pohádkových bytostí, tradičních i netradičních adventních bájí a příběhů o Vánocích.


***Pátek 27. listopadu - neděle 29. listopadu, od 10 do 18 hodin

Zahájení tradičního vánočního jarmarku s nabídkou řemeslných výrobků a oblíbeného vánočního zboží dokreslí krásnou předvánoční atmosféru adventu v Českém Krumlově. Letošní jarmark bude poprvé doprovázen hudbou a zajímavými vystoupeními bez přesného harmonogramu. "K oživení adventních trhů přispějí přátelská setkání a muzicírování českokrumlovských kapel a muzikantů na náměstí," nastínil Vozábal.
"Adventní trhy nebudou pouze o tradičním zboží, vánočních dekoracích, cukroví, či českých koblížcích, ale přijede k nám i prodejce francouzských lahůdek a velkých krájených sýrů ze Švýcarska. Dohromady bude na náměstí kolem 20 stánků. Vánoční nápoje jako punč, svařené víno nebo horká čokoláda provoní i okolní uličky náměstí. Všechny srdečně zvu," sdělila organizátorka trhů Hana Pelzová.

Příští týden se můžete těšit na Mikulášskou nadílku, Pohádku o hračkách, Zpívání u vánočního stromu nebo na Koncert pro město Základní umělecké školy Český Krumlov.


Generálním partnerem Adventu a Vánoc v Českém Krumlově je Budějovický Budvar, n. p.
Hlavními partnery Adventu a Vánoc v Českém Krumlově jsou Česká centrála cestovního ruchu - Czech Tourism, Schwan Cosmetics CR, s. r. o., Grass Czech, s. r. o.
Partnery akce jsou Raiffeisenbank, a. s. a Hotel Bellevue.


Mgr. Jitka Augustinová
tisková mluvčí

kancelář starosty
město Český Krumlov
náměstí Svornosti 1
381 01 Český Krumlov
tel.: 380 766 121
GSM: 602 491 448
e-mail: jitka.augustinova@mu.ckrumlov.cz
www.ckrumlov.cz/obcan
--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum