Info servis > MailFórum > Turista > 2009

KCR-CK: Ceskokrumlovsky advent a Vanoce

Datum a čas: 11.11.2009 17:07 hod.

Kouzelný Krumlov, kreativní projekt pro mládež, oblíbené Slavnosti pětilisté růže, koncert Vodní hudby pro Český Krumlov, podpis listiny jako vzkaz budoucím generacím či v neposlední řadě podzimní Svatováclavské slavnosti - to je výběr z akcí, které patřily k celoročním oslavám 700. výročí města Český Krumlov v roce 2009. Program oslav významného jubilea pokračuje i v zimních měsících. Na sklonku roku se město zahalí do adventního hávu a bohatým programem oslaví Vánoce.
Českokrumlovský adventní a vánoční program se každoročně soustředí na víkendy, zejména na neděle. "Jako v předchozích letech, tak i letos se snažíme, připravovat většinu programu zejména pro obyvatele Českého Krumlova. Víkendový program v centru města je ideální příležitostí pro setkání místních i občanů z okolních obcí. Je to možnost k procházce vyzdobeným městem a odpočinku od předvánočního shonu, třeba právě návštěvnou některé z akcí adventního programu," sdělil ředitel městského divadla Jan Vozábal.
Od 27. prosince se každý víkend od pátku do neděle náměstí Svornosti promění v pravý vánoční jarmark. V nabídce nebudou chybět řemeslné výrobky a oblíbené vánoční zboží. Letošní jarmark bude poprvé doprovázen hudbou a zajímavými vystoupeními bez přesného harmonogramu. "K oživení adventních trhů přispějí českokrumlovské kapely a muzikanti, kteří budou v průběhu dne, podle počasí a momentální situace, vystupovat v prostoru náměstí. Posluchači se mohou těšit například na Lakomou Barku nebo soubor Kapka," nastínil Vozábal.
Program čtyř adventních nedělí na náměstí Svornosti je pojat tradičně. O první vánoční neděli 29. listopadu českokrumlovský starosta, vikář a duchovní rozsvítí vánoční stromek a hudebně poetickým způsobem nechají do Českého Krumlova vstoupit advent. Druhou adventní neděli 6. prosince si mohou návštěvníci spolu s Kapkou zazpívat u vánočního stromu. Se svým poštovním úřadem Ježíšek odveze dopisy a vánoční přání od dětí i dospělých třetí adventní neděli 13. prosince. Čtvrtou adventní neděli 20. prosince bude zpívat Tichá noc v několika světových jazycích.
"Z ostatních navštěvovaných akcí bych doporučil Mikulášskou nadílku, happening u příležitosti oslavy svátku svaté Lucie, charitativní bleší trh, Psí Vánoce v městském útulku nebo Živý betlém. Na Štědrý den se pak již tradičně nosí nadílka medvědům do zámeckého příkopu a na Silvestra se ohňostrojem slavnostně rozloučíme s rokem 2009 na náměstí," doplnil ředitel městského divadla.
Šestitýdenní program adventu a Vánoc zakončí 6. ledna příchod Tří králů a Tříkrálová sbírka České katolické charity.
Kompletní program Adventu a Vánoc 2009 v Českém Krumlově najdete na webových stránkách http://www.ckrumlov.cz/advent2009

Generálním partnerem Adventu a Vánoc v Českém Krumlově je Budějovický Budvar, n. p.
Hlavními partnery Adventu a Vánoc v Českém Krumlově jsou Česká centrála cestovního ruchu - Czech Tourism, Schwan Cosmetics CR, s. r. o., Grass Czech, s. r. o.
Partnery akce jsou Raiffeisenbank, a. s. a Hotel Bellevue.

Jitka Augustinová
tisková mluvčí

kancelář starosty
město Český Krumlov
náměstí Svornosti 1
381 01 Český Krumlov
tel.: 380 766 121
GSM: 602 491 448
e-mail: jitka.augustinova@mu.ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum