Info servis > MailFórum > Turista > 2009

KCR-CK: Sboriste z britskeho partnerskeho mesta vystoupi v Ceskem Krumlove - prijdte na koncert ZDAR

Datum a čas: 26.10.2009 8:26 hod.

Členové mužského pěveckého sboru z britského partnerského města Llanwrtyd Wells vystoupí v předvečer státního svátku 27. října od 18 hodin v Jeziuitském sálu Hotelu Růže. Vystoupení britských pěvců bude věnováno památce Dne vzniku samostatného československého státu a oslavě 700 let města Český Krumlov. Vstup na koncert bude zdarma.

Téměř devadesátičlenná delegace složená z představitelů nejmenšího britského města, sboristů a doprovodu přijede do Českého Krumlova 26. října. "Během čtyřdenního programu je pro naše přátele z Llanwrtyd Wellsu připraveno například setkání s představiteli Českého Krumlova, prohlídka zámku, návštěva Musea Fotoateliér Seidel nebo grafitového dolu. Velšský sbor si vyzkouší i akustiku kostela sv. Víta, v němž zapěje neformálně pár duchovních písní," sdělila Vendula Nováková z Kanceláře starosty.

Historie mužského pěveckého sboru sahá do roku 1968, kdy se pod hlavičkou kriketového a ragbyového klubu sešli příznivci sborového zpěvu. Kořeny ve sportovní činnosti dokládá i původní dlouhý název "Builth Wells Cricket and Rugby Club Male Voice Choir". První veřejné vystoupení sboru se konalo o dva roky později. Kolem roku 1980 sbor zkrátil svůj název do současné podoby "Builth Male Voice Choir". V součastnosti sbor rekrutuje své členy z místních obyvatel, z místní farmářské komunity a z okolní velmi řídce osídlené oblasti Powys. Status chóru je dobročinný. Většina koncertů je věnována na podporu různých potřebných oblastí ve Velké Británii. V posledních několika letech koncertoval sbor v Holandsku, Francii, Německu, České Republice a v Irsku.

Koncert se uskuteční za podpory společnosti E.ON.


Jitka Augustinová
tisková mluvčí

kancelář starosty
město Český Krumlov
náměstí Svornosti 1
381 01 Český Krumlov
tel.: 380 766 121
GSM: 602 491 448
e-mail: jitka.augustinova@mu.ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum