Info servis > MailFórum > Turista > 2009

KCR-CK: Paty tyden Mezinarodniho hudebniho festivalu

Datum a čas: 10.8.2009 13:35 hod.

Pátý týden Mezinárodního hudebního festivalu

V příštím týdnu pokračuje Mezinárodní hudební festival Český Krumlov dalšími koncerty.
Pátý festivalový týden zahájí soubor Musica Florea. Dobová interpretace barokní hudby, kterou se ansábl zabývá, zazní v Maškarním sále českokrumlovského zámku ve čtvrtek 13. srpna.
Shlomo Mintz, uznávaný dirigent, houslista a violista, se v pátek 14. srpna výjimečně představí ve svých třech úlohách najednou. Společně s ním vystoupí v Zámecké jízdárně rovněž světově uznávaný houslový virtuos, českobudějovický rodák, Pavel Šporcl.
Muzikálové melodie v originálním hudebním aranžmá, v podání zpěváků a dirigenta broadwayských divadel, sklidily na loňském festivalu nebývalý úspěch a proto se Pivovarské zahrady v sobotu 15. srpna znovu promění v Noc na Broadway. Známé muzikálové melodie zazpívají D. Gravitte, D. LaBrecque a Ch. Noll. Zpěváky doprovodí Moravská filharmonie pod vedením R. C. Fleischera.
Po letech se do programu Mezinárodního hudebního festivalu vrací koncert pro rodiny s dětmi. V neděli 16. srpna od 14.00 vystoupí v Pivovarské zahradě kanadský mládežnický orchestr Calgary Youth Orchestra a dětský soubor Hájíček z Prahy. Během rodinně laděného odpoledne zazní vedle klasických skladeb, filmové melodie a také lidové písničky. Vstup na tento koncert je zdarma.

Stále pokračuje soutěž o volné vstupenky na vybrané festivalové koncerty. Soutěžní otázky a bližší informace naleznete na www.ckrumlov.cz/soutez.
Další informace k festivalu na www.ckrumlov.cz/festival a www.festivalkrumlov.cz.

Vendula Nováková

kancelář starosty
město Český Krumlov
náměstí Svornosti 1
381 01 Český Krumlov
tel.: 380 766 328
e-mail: vendula.novakova@mu.ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum