Info servis > MailFórum > Turista > 2009

KCR-CK: Vecerni slavnost v zahradach klastera v nedeli 2. 8. 2009

Datum a čas: 31.7.2009 12:11 hod.

Přijměte srdečné pozvání na večerní slavnost, která se uskuteční v neděli 2. srpna 2009 v zahradách kláštera Rytířského řádu křižovníků s červenou hvězdou.
První srpnovou neděli uplyne přesně 700 let od sepsání listiny, ve které byl Jindřichem I. z Rožmberka Český Krumlov poprvé označen jako město.
Brána zahrady se otevře přesně ve 20 hodin. Návštěvníci akce budou mít jedinečnou možnost zapsat svůj vzkaz potomkům na listinu, která bude uložena ve věži kláštera jako poselství pro budoucí generace. Atmosféru zahradního prostoru umocní barokní iluminace spolu s kulturním programem během něhož vystoupí místní soubory Fioretto, Krumlovští pištci nebo Brass kvintet. Večerní slavnost vyvrcholí deset minut před desátou hodinou barokním ohňostrojem za doprovodu hudby.
Na třech místech uprostřed klášterní zahrady budou umístěna stanoviště s psacími stoly určená pro sepsání vzkazu potomkům. Každý stůl bude vybaven archem ručního papíru nejvyšší kvality a speciálním kuličkovým perem naplněným dokumentovým inkoustem. Popsané archy budou následně spojeny v jednu "listinu" a spolu s dalšími doklady o současném životě města uloženy do kovové schrány. Schrána bude pečlivě zapečetěna a při nadcházející rekonstrukci kláštera uložena do věžního prostoru.
Listina Jindřicha I. z Rožmberka je také spolu s dalšími významnými dokumenty z historie České Krumlova součástí připravované knihy s názvem Příběh města Český Krumlov. Kniha, která slovem i obrazem shrnuje uplynulých 7 staletí v historii města, bude slavnostně pokřtěna během letošních Svatováclavských slavností a to 28. září.
Další informace o oslavách 700. výročí města najdete na webových stránkách www.ckrumlov.cz/700
Město Český Krumlov srdečně zve všechny občany a hosty města na připravované akce!

Mgr. Filip Putschögl

kancelář starosty
město Český Krumlov
náměstí Svornosti 1
381 01 Český Krumlov
tel.: 380 766 121
GSM: 602 491 448
e-mail: jitka.augustinova@mu.ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum