Info servis > MailFórum > Turista > 2009

KCR-CK: 18. Mezinarodni hudebni festival je v plnem proudu

Datum a čas: 27.7.2009 15:53 hod.

Český komorní orchestr doprovodí jihokorejské umělce

Na pátek 31. července je pro návštěvníky Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov připraven koncert v Maškarním sále krumlovského zámku. S Českým komorním orchestrem zde vystoupí přední jihokorejští umělci.

Kytarista Sung-ho Chang patří v Jižní Koreji mezi významné propagátory kytarové hry. Sám hru na kytaru vystudoval na Královské konzervatoři v Madridu, získal ceny na různých mezinárodních kytarových soutěžích. Často koncertuje i v Evropě a vede zde mistrovské třídy a stal se nejčastěji prováděným korejským umělcem. V současnosti vyučuje na Korea National University of Arts.

Violoncellistka Mee-Hae Ryo je jednou z nejvýznamnějších korejských umělkyň současnosti. Studovala v USA na slavné Juilliard School v New Yorku a doktorský titul získala na Michiganské univerzitě. Zúčastnila se úspěšně různých mezinárodních soutěží.

Maďarský večer v Pivovarské zahradě

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov zve na sobotu 1. srpna všechny návštěvníky do Pivovarské zahrady. Na tento večer je připraven další z populárních národních večerů. Pivovarská zahrada už byla svědkem Španělského, Francouzského, či Řeckého večera, nebo také dvakrát Irské noci. Letos jste zváni na Maďarský večer plný hudby, tance, národního jídla a pití.

O hudební část večera se postará zajímavá a osobitá, mladá Maďarka, Palya Bea společně s dalšími třemi muzikanty. Bea ve své tvorbě vychází z maďarské lidové hudby, se kterou vyrůstala, ale zajímá se i o hudbu jiných národů a také s oblibou kombinuje prvky různých stylů a tvoří hudbu vlastní, ke které si píše i texty.

Čardáš si tance chtiví návštěvníci budou moci zatančit společně s maďarským souborem lidových tanců KÉVE. Večer začíná ve 20:30.

Další informace o nadcházejících koncertech najdete na stránkách:
http://www.ckrumlov.info/docs/cz/20090727084406_pozvanka_mhf.xml

Program celého festivalu a další informace na stránkách:
www.ckrumlov.cz/festval nebo na domácích stránkách pořadatele:
www.festivalkrumlov.cz


DESTINAČNÍ MANAGEMENT Český Krumlov
e-mail: koricarova@ckrf.ckrumlov.cz
www.ckrumlov.cz/destination
tel.: 420/380 704 628
fax: 420/380 704 619

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum