Info servis > MailFórum > Turista > 2009

KCR-CK: Mezinarodni hudebni festival bude slavnostne zahajen jiz zitra

Datum a čas: 16.7.2009 14:03 hod.

V pátek 17. července začíná v Českém Krumlově 18. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Letos navíc slaví festival 700 let města Český Krumlov. Zahajovací koncert Vodní hudba pro Český Krumlov se letos uskuteční na náměstí Svornosti. Na obrovském promítacím plátně 15 x 4 m, které bude umístěno na horizont jeviště budou promítáni nejen všichni účinkující, ale i dobová vyobrazení Českého Krumlova. Náměstí Svornosti bude zítra od 17. do 23. hodiny uzavřené pro pěší i pro dopravu.

Organizátoři Mezinárodního hudebního festivalu letos finančně přispějí na povodňové konto určené na podporu vyplavených jihočeských obcí a vyzvou i partnery festivalu k pomoci postiženým povodní. "Radní města Český Krumlov se také připojili ke sbírce a předali zastupitelstvu návrh schválit finanční příspěvek na povodňové konto Jihočeského kraje ve výši 100 tisíc Kč," sdělil starosta Luboš Jedlička.

Dílo Vodní hudba pro Český Krumlov je podle organizátorů impozantní už svým hudebním obsazením. Koncert bude řídit šéfdirigent Severočeské filharmonie Teplice, Charles Olivieri - Munroe. Spolu s filharmonií se na provedení skladby bude podílet soubor Schola Gregoriana Pragensis, Kühnův smíšený sbor se sbormistrem Markem Vorlíčkem, sólisté - sopranistka D. Vaňkátová, altistka M. Beňačková a basista V. Sulženko. Recitovat bude V. Preiss.

Mezi významnými hosty slavnostního zahájení festivalu bude i hvězda Mezinárodního hudebního festivalu paní Renée Fleming. Jako každoročně zde budou přítomni zástupci partnerů, Jihočeského kraje, města Český Krumlov, někteří ministři a další vzácní hosté. Pozvání přijal i premiér ČR Jan Fišer.

Prezident republiky tradičně festival zaštiťuje svým jménem, stejně tak i někteří členové vlády a velvyslanci zemí, jejichž umělci letos v Českém Krumlově vystoupí. Záštitu nad festivalem převzal i starosta města Český Krumlov Luboš Jedlička.

Letošní program nabízí 21 koncertů a představení, které se budou konat na různých místech Českého Krumlova.

Více informací o mezinárodním hudebním festivalu si přečtěte na www.ckrumlov.cz/festival a o 700 let města Český Krumlov na www.ckrumlov.cz/700

Jitka Augustinová
tisková mluvčí

kancelář starosty
město Český Krumlov
náměstí Svornosti 1
381 01 Český Krumlov
tel.: 380 766 121
GSM: 602 491 448
e-mail: jitka.augustinova@mu.ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum