Aktuality > 2010

Blanským lesem na běžkách.

 

Letošní zima a její sněhová nadílka jistě vyvolává úsměv na tváři nejen Vašim dětem, ale i Vám, dospělým příznivcům zimních sportů. Za kvalitními sněhovými radovánkami však nemusíte jezdit daleko. Chráněná krajinná oblast Blanský les totiž nabízí až 40 km udržovaných běžeckých stop, vhodných pro běžkaře začátečníky i pokročilé.

Lyžarské trasy na Kleti

Lyžařské trasy Vám nenabízejí jen požitek z pobytu v překrásné zasněžené krajině, ale i komfortní turistický servis. Všechny stopy jsou pro dobrou orientaci jednotně značeny směrovkami a informačními tabulemi, jenž obsahují praktické informace o aktuální poloze a teplotě, nadmořské výšce, množství sněhové pokrývky, a také tak trochu netradičně o správném mazání běžek. Jste-li lační po poznání, nepřijdete zkrátka. Součástí tras je i sedm zastavení a s nimi informace o přírodních a historických krásách zdejší dominanty - hory Kleť. A pokud jste již unaveni, na všech okruzích se nachází dostatečné množství občerstvovacích zařízení, kde si zahřejete zkřehlé klouby a nasytíte prázdný žaludek.

Denně aktualizované informace o stavu jednotlivých běžeckých stop, včetně jejich map a dalších užitečných rad naleznete na http://www.lyzovaniklet.cz/ či http://www.kremezsko.cz/ski-bezky.html .