Aktuality > 2010

Listopadová zábava v Českém Krumlově

Turistů v křivolakých uličkách ubylo, břehy řeky Vltavy pokrylo pestrobarevné listí, hrad a zámek pro letošní rok uzavřel své brány, ale i přesto má Český Krumlov na podzim co nabídnout.

Podzimní sezóna 2008 v Egon Schiele Art Centru První listopadový víkend (5. 11.) zve Egon Schiele Art Centrum na otevření výstav Evy Kmentové (1928 - 1980) a Helgy Philipp (1939 - 2002). Tyto výstavy doplní očekávané odhalení krumlovské madony Evy Prokopcové na fasádě domu č. 72 v Široké ulici.

Využijete jedinečné příležitosti a navštivte Egon Schiele Art Centrum a Museum Fotoateliér Seidel v rámci společného víkendu (27. - 28. 11.).  Tento víkend vám bude na jednu vstupenku zakoupenou v uvedeném museu nebo galerii umožněn vstup na všechny výstavy v obou institucích.

Nejen pro vášnivé fotografy, ale i pro ty, kteří chtějí nahlédnout do minulosti, je připravená zajímavá přednáška v Museu Fotoateliér Seidel (9. 11.). Přednáška představí nově zrestaurovaná alba s nejstaršími pohlednicemi Josefa Seidela, pohledy Alp, centrální Šumavy, Českokrumlovska a další. V rámci přednášky bude předvedena ukázka restaurátorského postupu, porovnání již zrestaurovaných a dosud nerestaurovaných alb a také promítání pohlednic z digitalizovaných alb.

Výstava Příběh města Český Krumlov Tajemství historie můžete odkrýt i v Regionálním muzeu, kde je k vidění výstava Příběh města Český Krumlov. Ta vás provede dějinami malebného města a přiblíží život v dobách minulých i současných. Unikátní putovní výstavu s názvem Bible včera, dnes a zítra přináší Městská knihovna. Historické české a zahraniční Bible, novodobé a nejnovější Bible v různých formátech a provedeních a Bible pro děti můžete shlédnout od 1. do 11. listopadu v Městské galerii.  

Pestrou hudební směsici pro vás přichystalo Městské divadlo společně s divadelním klubem Ántré. Na koncert skupiny Monogram (6. 11.), Sunflower Caravan a Diaryba (13. 11.) nebo irské kapely Before Breakfast (20. 11.) zavítejte do divadelního klubu. Městské divadlo doplní hudební menu o koncert Jiřího Schmitzera (23. 11.), dua Paul Millns a Butch Coulter (24. 11.) či Professor Beatles/John Lennon Revival Band (27. 11.).

Kromě toho vás v Českém Krumlově přivítá řada muzeí a galerií a vydat se můžete i do okolí města. Nahlédnete třeba do komnat hradu Rožmberk nebo si zasportujete v okolí Lipna.

Závěr měsíce již bude ve znamení adventu (26. - 28. 11.). Těšit se můžete na vánoční jarmark, pohádku pro děti v Městském divadle nebo na rozsvícení vánočního stromku.