Aktuality > 2015

Tip z regionu: Lipno Sport Fest 15. - 23. 8. 2015

Lipno Sport Fest Od 15. do 23. srpna bude Lipno nad Vltavou hostit 4. ročník akce s názvem LIPNO SPORT FEST, akci nabitou sportem a kulturou, které se letos zúčastní olympijské hvězdy a známí sportovci. Návštěvníci Lipna se budou moci po celých devět dnů zdarma účastnit sportovních kurzů, každý si bude moci pod dohledem odborníků zaběhat, zdokonalit techniku in-line bruslení nebo se třeba naučit na windsurfingu či si vyzkoušet paddleboard.

Nenechte si ujít výběh s legendou běžeckého sportu Jarmilou Kratochvílovou, veslařský trénink s olympijským medailistou Václavem Chalupou, noční vyjížďku s olympioniky v čele s Jardou Volfem po Lipně, fitness program Postava snů nebo Pekáč buchet s Hankou Kynychovou.

Lipno Sport Fest začne tradičním nočním výběhem nebo pohodovým výšlapem na Stezku korunami stromů. Cesta bude značena loučemi a lidé poběží za zvuku bubnů populární skupiny Wild sticks. Na vrcholu čtyřicetimetrové věže čeká každého účastníka malé občerstvení a ve 20.30 hodin se tu uskuteční koncert kytarového virtuosa Vladimíra Brabce.

Lipno Sport Fest Bohatý je i program pro děti. Ty se totiž setkají s Otesánkem, Šípkovou Růženkou, Starým Vlkem nebo Kašpárkem při pravidelných pohádkových představení od 17 hodin na pláži v Lipně nad Vltavou. Na své si přijdou i milovníci koncertů. Vystoupí například kytarista Lubomír Brabec, kapely The Greens nebo Nakked Proffesors.

Festival vyvrcholí unikátní audiovizuální show Vltava žije v sobotu 22. srpna od 21.45 hodin v prostoru Přístavu Marina Lipno. Nad hladinou lipenského jezera se na zhruba 25 minut objeví projekce do velkoplošné vodní stěny, doplní ji unikátní laserová show a vzdušná akrobacie.

Akci, kterou si užijí opravdu všichni - od těch nejmenších až po ty starší, od sportovců profesionálních až po ty rekreační - se bude konat celých devět dnů převážně v prostorách pláže pod Aquaworldem Lipno a to zcela zdarma.