Aktuality > 2011

Leden plný zábavy

S rokem 2010 jsme se již rozloučili a můžeme si plnými doušky vychutnávat rok nový. Právě v roce 2011 uplyne 400 let od úmrtí posledního Rožmberka, Petra Voka. Tento urozený šlechtic, ale i celý jeho rod se neodmyslitelně zapsal do dějin Českého Krumlova. Připomeňme si tedy jejich odkaz během Rožmberského roku 2011.

Výstava Příběh města Český Krumlov Rožmberský rok v Českém Krumlově zahájí opravdu jedinečná událost. 11. ledna se návštěvníkům otevře nové Hradní muzeum, které si našlo své místo přímo pod věží v budově tzv. Hrádku. Hradní muzeum vás zavede do dob pánů z Krumlova, Rožmberků a dalších významných šlechticů, kteří v průběhu staletí sídlili v Českém Krumlově a měnili jeho tvář. K vidění bude i množství cenných exponátů ze zámeckých depozitářů a v kinematografu budete moci shlédnout filmy z počátku 20. století. Toto muzeum bude návštěvníkům otevřeno během celého roku.

Na procházku dějinami zve také výstava Příběh města Český Krumlov Regionálním muzeu. Druhá část této výstavy přivítá své první návštěvníky 20. ledna a pozve je do období od roku 1945 do současnosti.

song fest.cz Song fest.cz neboli oslava lunárního roku, tentokrát roku zajíce, dorazí do Českého Krumlova 29. ledna. Oslavy započnou v Městském divadle v 16.00 a těšit se můžete na Barevný jarmark, Čajový komfort, vegetariánskou restauraci Govinda a další. Od 19.30 pak budou divadlem znít orientální tóny v podání Feng-yűn Song, Trio PUO a Jagalmay. Celým programem vás tradičně provede Jaroslav Dušek.

Děti jistě rády zavítají na pohádku do divadelního klubu Ántré (16. a 30. ledna) nebo si 16. ledna zaskotačí s Dádou Patrasovou v zámecké jízdárně. Rodiče mohou zase vyrazit za hudbou, a to do restaurace U Bejka nebo do restaurace pivovaru Eggenberg, kde je na sobotu 22. ledna přichystána Eggenberg Factory Party nebo na 28. ledna Vousatý bál.