Aktuality > 2010

Krumlovský vodácký maraton 2010

Krumlovský vodácký maraton 2007 Léto pomalu předává vládu podzimu. Dny se krátí a slunce se potuluje po obloze čím dál níž. Nad řekou se po ránu začíná objevovat lehký opar a příroda kolem se barví do pestrých odstínů. Řeka dál plyne svým obvyklým tempem, ale ruch na ní pomalu slábne. Letní vřava utichá a lidé, hledající v řece osvěžení, se již neobjevují. Slábne i provoz na řece. Hojná turistická plavidla se pomalu zamykají do svých zimovišť a na vodu vyrážejí už jen milovníci romantiky.

Ale nejen oni ...

V tento čas sezóna pomalu dohasíná také ve sportovním  kanoistickém světě. Všechny důležité závody jsou odjety, body zapsány, medaile rozdány, úspěchy oslaveny a neúspěchy (skoro) zapomenuty. Přichází čas loučení se sezónou. Jelikož kanoisté bývají lidé aktivní, bývá právě takové i to loučení. Stalo se již pravidlem, že jednou z takových příležitostí k zakončení sezóny bývá Krumlovský vodácký maraton (9. 10. 2010).

Krumlovský vodácký maraton 2007 Jeho osmý ročník pomalu klepe na dveře, a že tato akce bývá svátkem pro stále více příznivců plavby je zřejmé. Počet účastníků se rok od roku zvyšuje. V loňském roce se při této příležitosti vltavskými vlnami sklouzla bez pár hlav tisícovka lidí! Nejedná se při tom o úzce profilovanou skupinu, akce samotná má poměrně široké spektrum vyznavačů.
Závodu se účastní aktivní kanoisté, výkonnostní i profesionální sportovci, účastníci těch nejvýznamnějších závodů, mistři národní i světoví. Někteří z nich se jedou poprat o vavříny z tohoto prestižního klání, jiní si jedou závod užít třeba jízdou na netradičním typu lodě.  Závod je vypsán pro 21 hlavních a 5 dětských lodních kategorií. Tu „svou" si mezi nimi najdou i účastníci ze skupiny příležitostných vodáků. Krumlovského vodáckého maratonu se ve velkém počtu pravidelně účastní také „skalní turisté", milovníci jindy poklidné plavby.
Závod je atraktivní nejen pro účastníky z blízkého či vzdálenějšího okolí, ale na tento „svátek kanoistiky" se sjíždějí lidé ze všech koutů nejen republiky, ale i z blízkého či vzdálenějšího zahraničí. Počet zastoupených států je v posledních letech vzrostl na dvouciferné číslo, přičemž každoročně se najdou účastníci nejen z Evropy, ale i ze zámoří.

Celá akce však není omezena na „pouhé" splutí řeky. Není opomenuta ani kulturní a společenská zábava, odehrávající se zejména v krumlovské Pivovarské zahradě. Zde probíhají různé soutěže a hry pro děti, zábavná představení a hudební či divadelní vystoupení. Tečku za nabitým dnem udělá koncert a taneční zábava.

Více informací zde.