Aktuality > 2010

Slavnosti pětilisté růže akcí roku 2010

Agentura CzechTourism, mimo jiné provozovatel portálu s tuzemskými nabídkami www.kudyznudy.cz, vyhlásila v úterý 26. 10. 2010 výsledky soutěže Ceny Kudy z nudy 2010. Do hlasování se zapojilo 11 tisíc lidí, kteří odevzdali více než 62 tisíc hlasů. Významné ocenění si z této soutěže odnesl i Český Krumlov.

Všechny turistické aktivity zaregistrované na portálu www.kudyznudy.cz prošly během května a června 2010 prvním, neveřejným kolem soutěže. V něm odborníci z oblasti cestovního ruchu vybrali v každém ze 17 turistických regionů deset aktivit, které nominovali do druhého kola. Celkem tak do veřejného hlasování postoupilo 170 turistických nabídek. Z nich pak mohla veřejnost od 1. července do 31. srpna 2010 vybírat tu nejlepší.

Ceny Kudy z nudy 2010

Město Český Krumlov uspělo především v kategorii akce roku 2010, ve které získaly tradiční Slavnosti pětilisté růže pomyslnou zlatou medaili. Pro tyto renesanční slavnosti hlasovalo více než 1100 českých cestovatelů. Na dalších místech skočil festival Colours of Ostrava, Znojemské historické vinobraní nebo Jízda králů ve Vlčnově. Také českokrumlovské turistické atraktivity se umístily na výborných místech v regionální kategorii. Mezi TOP 10 atraktivit jižních Čech se řadí grafitový důl, Egon Schiele Art Centrum a Museum Fotoateliér Seidel. V soutěži se na předních příčkách umístil i zámek Hluboká, hrad Rožmberk nebo Ski areál Lipno, což svědčí o atraktivitě celého regionu.

Slavnosti pětilisté růže      Egon Schiele Art Centrum      Museum Fotoateliér Seidel