Aktuality > 2011

Krumlovský vodácký maraton 2011

Účastnicky největší sportovní akce ve městě a jedna z největších sportovních akcí jihočeského regionu - Krumlovský vodácký maraton - vypukne svým dalším ročníkem v sobotu 8.října 2011.

 Již tradiční závod v kanoistickém říčním maratonu v letošním roce poprvé proběhne jako součást desetidílné celosvětové série „ICF Classic Marathon World Series 2011". Z vypsaných 28 lodních kategorií budou ale v této dlouhodobé nejvyšší světové soutěži závodit pouze tři: K1 (kajak jednotlivci) muži, K1 ženy, C1(kanoe jednotlivci) muži.

Pro letošní rok 2011 byly do ICF CMWS vybrány tyto maratony:

                             Krumlovský vodácký maraton 2011                

Budou ale také další lodní kategorie, ve kterých nepůjde pouze o pocty závodu samotného, v kategorii pramic a raftů je závod zároveň Mistrovstvím České republiky v maratonu.

Kromě bojů o tyto zmíněné sportovní mety ale závod nabídne také mnohá zajímavá zápolení mezi výkonnostními či příležitostními vodáky. Účast v závodě není nijak omezována.                                                                                                                   Krumlovský vodácký maraton 2011

V závodě pořadatelé vypsali celkem 23 lodních kategorií pro dospělé účastníky a pět kategorií pro souběžně konané žákovské klání. Novinkou letošního roku je kategorie C-9 (devítimístná kanoe) a Paddle-board („prkno" pádlované „ve stoje").

Pořadatelé odhadují zhruba tisícovku účastníků, kteří se do Českého Krumlov sjedou z více než desítky států.

Součástí závodního dne bude také doprovodný program u cíle závodu - v Pivovarské zahradě v Českém Krumlově, kde v odpoledním čase najdou vyžití malí i velcí příchozí z řad obyvatel či návštěvníků města.

Více informací na: www.krumlovskymaraton.com

Pozvánka: http://www.youtube.com/watch?v=45JjH1l5tUc&feature=player_embedded